Адольф Гітлер біографія скорочено

Адольф Гітлер біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Гітлер відомий всьому світу, як кривавий диктатор, націоналіст, який мріяв захопити весь світ і очистити його від людей «неправильної» (неарійських) раси. Завоював половину світу, розгорнув світову війну, створив одну з найжорстокіших політичних систем і знищив у своїх таборах мільйони людей.

Адольф Гітлер коротка біографія

Гітлер народився 20 квітня 1889 року в невеликому місті на кордоні Німеччини та Австрії. У школі хлопчик навчався погано, а вищу освіту йому отримати так і не вдалося — два рази він намагався вступити до академії мистецтв (Гітлер мав художній талант), проте його так і не прийняли.

У юному віці на початку Першої Світової війни Гітлер добровільно відправився воювати на фронт, де і відбулося зародження в ньому великого політика й націонал-соціаліста. Гітлер досяг успіхів у військовій кар’єрі, отримав звання єфрейтора і кілька військових нагород. У 1919 році він повернувся з війни і вступив до Німецької робочу партію, де також швидко зміг просунутися по службі. За часів серйозної економічної і політичної кризи в Німеччині, Гітлер вміло провів у партії ряд реформ націонал-соціалістичного спрямування і домігся посади голови партії в 1921 році. З цього часу він почав активно просувати свою політику і нові національні ідеї, використовую апарат партії і свій військовий досвід.

Після того, як за наказом Гітлера, був організований Баварський путч, він був негайно заарештований і відправлений у в’язницю. Саме за проведений у в’язниці час Гітлер і написав один з головних своїх праць — «Майн Кампф» («Моя боротьба»), в якому виклав всі свої роздуми щодо ситуації, що склалася, позначив свою позицію за расовими питань (перевага арійської раси), оголосив війну євреям і комуністам, а також заявив про те, що саме Німеччина повинна стати панівним державою в світі.

Шлях Гітлера до світового панування почався в 1933 році, коли він був призначений на пост рейхсканцлера Німеччини. Свій пост Гітлер отримав завдяки проведеним їм економічних реформ, які допомогли здолати кризу, що вибухнула в 1929 році (Німеччина була розорена після Першої Світової війни і перебувала не в кращому положенні). Після свого призначення на пост рейхсканцлера, Гітлер негайно заборонив всі інші партії, крім партії націоналістів. У цей же період був прийнятий закон, згідно з яким Гітлер ставав диктаторів на 4 роки, які мають необмежену владу.

Через рік, у 1934 році він сам призначив себе ватажком «Третього Рейху» — нової політичної системи, заснованої на націоналістичному принципі. Розгорілася боротьба Гітлера з євреями — були створені загони СС, концентраційні табори. У цей же період була повністю модернізована і переозброєна армія — Гітлер готувався до війни, яка повинна була принести Німеччині світове панування.

У 1938 році почалося переможний хід Гітлера по світу. Спочатку була захоплена Австрія, потім Чехословаччина — вони були приєднані до території Німеччини. Друга Світова війна була в розпалі. У 1941 році армія Гітлера напала на СРСР, проте за чотири роки військових дій захопити країну Гітлеру так і не вдалося.
Наприкінці війни, коли німецькі війська зазнавали поразки, з бункера Гітлера (підземного притулку) йшло управління залишками армії. Коли ж Берлін був оточений, 30 квітня 1945 настала смерть Гітлера. Адольф разом з дружиною Євою Браун покінчив життя самогубством.

Основні положення політики Гітлера

Політика Гітлера — це політика расової дискримінації і вищості однієї раси і народу над іншим. Саме цим керувався диктатор, як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Німеччина під його керівництвом мала перетворитися на расово-чисту державу, яка слідує соціалістичним принципам і готова стати на чолі світу. Для того, щоб досягти цього ідеалу, Гітлер проводив політику знищення всіх інших рас, особливим гонінням піддалися євреї. Спочатку їх просто позбавили всіх громадянських прав, а потім і просто почали ловити і вбивати з особливою жорстокістю. Пізніше в концентраційні табори потрапляли також полонені солдати під час Другої Світової.

Однак, варто зазначити, що Гітлеру вдалося значно поліпшити економіку Німеччини і вивести країну з кризи. Гітлер істотно скоротив безробіття. Підняв промисловість (вона тепер була орієнтована на обслуговування військової галузі), заохочував різні громадські заходи і різні свята (виключно серед корінного німецького населення). Німеччина, в цілому, до війни змогла встати на ноги і знайти певну економічну стабільність.

Наслідки правління Гітлера

  • Німеччині вдалося вибратися з економічної кризи;
  • Німеччина перетворилася на націонал-соціалістичну державу, яка носила неофіційну назву «Третій рейх» і проводила політику расової дискримінації та терору;
  • Гітлер став однією з основних фігур, що розв’язали Другу Світову війну. Йому вдалося захопити величезні території і значно посилити політичний вплив Німеччини в світі;
  • Під час терору Гітлера було вбито сотні тисяч невинних осіб, включаючи дітей і жінок. Численні концентраційні табори, куди звозили євреїв та інших неугодних особистостей, стали смертними камерами для сотень людей, виживали лише одиниці;
  • Гітлер вважається одним з найжорстокіших світових диктаторів за всю історію людства

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *