Адольф Гітлер біографія скорочено

Держава

Адольф Гітлер біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Гітлер відомий всьому світу, як кривавий диктатор, націоналіст, який мріяв захопити весь світ і очистити його від людей «неправильної» (неарійської) раси. Завоював половину світу, розгорнув світову війну, створив одну з найжорстокіших політичних систем і знищив у своїх таборах мільйони людей.

Адольф Гітлер коротка біографія

Гітлер народився 20 квітня 1889 року в невеликому місті на кордоні Німеччини та Австрії. У школі хлопчик навчався погано, а вищу освіту йому отримати так і не вдалося – два рази він намагався вступити до академії мистецтв (Гітлер мав художній талант), проте його так і не прийняли.

У юному віці на початку Першої Світової війни Гітлер добровільно відправився воювати на фронт, де і відбулося зародження в ньому великого політика й націонал-соціаліста. Гітлер досяг успіхів у військовій кар’єрі, отримав звання єфрейтора і кілька військових нагород. У 1919 році він повернувся з війни і вступив до Німецької робочої партії, де швидко зміг просунутися по службі. За часів серйозної економічної і політичної кризи в Німеччині, Гітлер вміло провів у партії ряд реформ націонал-соціалістичного спрямування і домігся посади голови партії в 1921 році. З цього часу він почав активно просувати свою політику і нові національні ідеї, використовую апарат партії і свій військовий досвід.

Після того, як за наказом Гітлера, був організований Баварський путч, він був заарештований і відправлений у в’язницю. Саме за проведений у в’язниці час Гітлер і написав одну з головних робіт – «Майн Кампф» («Моя боротьба»), в якій виклав роздуми щодо ситуації, що склалася, позначив свою позицію відносно расових питань (перевага арійської раси), оголосив війну євреям і комуністам, а також заявив про те, що саме Німеччина повинна стати панівною державою в світі.

Шлях Гітлера до світового панування почався в 1933 році, коли він був призначений на пост рейхсканцлера Німеччини. Свій пост Гітлер отримав завдяки проведеним економічним реформам, які допомогли здолати кризу, що почалася в 1929 році (Німеччина була розорена після Першої Світової війни і перебувала не в кращому положенні). Після свого призначення на пост рейхсканцлера, Гітлер негайно заборонив всі інші партії, крім партії націоналістів. У цей же період був прийнятий закон, згідно з яким Гітлер ставав диктатором на 4 роки, він мав необмежену владу.

Через рік, у 1934 році він сам призначив себе ватажком «Третього Рейху» – нової політичної системи, заснованої на націоналістичному принципі. Розгорілася боротьба Гітлера з євреями – були створені загони СС, концентраційні табори. У цей же період була повністю модернізована і переозброєна армія – Гітлер готувався до війни, яка повинна була принести Німеччині світове панування.

У 1938 році почався переможний хід Гітлера по світу. Спочатку була захоплена Австрія, потім Чехословаччина – вони були приєднані до території Німеччини. Друга Світова війна була в розпалі. У 1941 році армія Гітлера напала на СРСР, проте за чотири роки військових дій захопити країну Гітлеру так і не вдалося.
Наприкінці війни, коли німецькі війська зазнавали поразки, з бункера Гітлера (підземного притулку) йшло управління залишками армії. Коли ж Берлін був оточений, 30 квітня 1945 настала смерть Гітлера. Адольф разом з дружиною Євою Браун покінчив життя самогубством.

Основні положення політики Гітлера

Політика Гітлера – це політика расової дискримінації і вищості однієї раси і народу над іншим. Саме цим керувався диктатор, як у внутрішній, так і в зовнішній політиці. Німеччина під його керівництвом мала перетворитися на расово-чисту державу, яка слідує соціалістичним принципам і готова стати на чолі світу. Для того, щоб досягти цього ідеалу, Гітлер проводив політику знищення всіх інших рас, особливим гонінням піддалися євреї. Спочатку їх просто позбавили всіх громадянських прав, а потім і просто почали ловити і вбивати з особливою жорстокістю. Пізніше в концентраційні табори потрапляли також полонені солдати під час Другої Світової.

Однак, варто зазначити, що Гітлеру вдалося значно поліпшити економіку Німеччини і вивести країну з кризи. Гітлер істотно скоротив безробіття. Підняв промисловість (вона тепер була орієнтована на обслуговування військової галузі), заохочував різні громадські заходи і різні свята (виключно серед корінного німецького населення). Німеччина, в цілому, до війни змогла встати на ноги і знайти певну економічну стабільність.

Наслідки правління Гітлера

  • Німеччині вдалося вибратися з економічної кризи;
  • Німеччина перетворилася на націонал-соціалістичну державу, яка носила неофіційну назву «Третій рейх» і проводила політику расової дискримінації та терору;
  • Гітлер став однією з основних фігур, що розв’язали Другу Світову війну. Йому вдалося захопити величезні території і значно посилити політичний вплив Німеччини в світі;
  • Під час терору Гітлера було вбито сотні тисяч невинних осіб, включаючи дітей і жінок. Численні концентраційні табори, куди звозили євреїв та інших неугодних особистостей, стали смертними камерами для сотень людей, виживали лише одиниці;
  • Гітлер вважається одним з найжорстокіших світових диктаторів за всю історію людства
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. учень

    дуже багато граматичних помилок….

    Відповіcти
  2. UA

    Це справді дуже обмежена інформація про А. Гітлера. якщо хочете мати хороші знання із даної теми, то обов’язково опрацьовуйте Вікі, навчальні відео, інші сайти і шкільний підручник

    Відповіcти