«Алхімік» переказ

«Алхімік» Пауло Коельо стислий переказ українською ви можете прочитати за 5 хвилин.

«Алхімік» переказ читати

Молодий пастух Сантьяго загнав своїх овець у напівзруйновану церкву і влаштувався на нічліг. Йому приснився той же сон, що і минулого тижня, який він так і не зміг додивитися до кінця. Через чотири дні він повинен був пригнати своїх овець до крамаря, донька якого йому дуже подобалася. Раніше Сантьяго навчався в семінарії, проте «його тяга до пізнання світу пересилила прагнення пізнати Бога». Він повідомив батькам, що хоче подорожувати. Батько вручив йому гаманець з трьома старовинними золотими монетами, знайденими одного разу в полі, і порадив йому купити на них отару овець.

Молодий чоловік кілька років подорожував по своїй країні. Він прагнув вибирати тільки незвідані раніше шляхи. У цій напіврозваленій церкві він також ночував вперше. Сантьяго згадав, що в найближчому містечку живе стара, яка вміє розгадувати сни, і відправився до неї. Та провела його в дальню кімнату. Юнак розповів їй сон, в якому невідома йому дитина спочатку грає з його вівцями, а потім переносить його до єгипетських пірамід і каже, що там знаходиться захований скарб. Однак молодий чоловік так і не встигає побачити заповітне місце і прокидається.
Стара відповіла, що нічого не візьме з Сантьяго, однак він повинен пообіцяти, що якщо знайде скарб, то повинен віддати їй десяту його частку.
Юнак розсміявся, а ворожка сказала, що якщо дитина вказала на піраміди, то скарб дійсно там і пастух повинен обов’язково відправитися в Єгипет.

Сантьяго був розчарований, оскільки не бачив можливості потрапити до пірамід. Він взявся за читання нової книги, як з ним заговорив старий. Він представився царем міста Саліма і завів мову про скарби. Юнак не повірив йому, вважаючи все підступами старої циганки. Однак новий знайомий накреслив на піску під його ногами історію всього його життя. Сантьяго поцікавився, чому цар розмовляє з простим пастухом. На що старий відповів, що юнак здатний слідувати своїй Долі. Ще він сказав, що коли людина по-справжньому чогось хоче, Всесвіт сприяє, щоб це бажання неодмінно збулося. За десяту частину отари старий віддав Сантьяго два дорогоцінних камені: Урим і Туммім білий і чорний, які повинні були допомагати йому слідувати своїй Долі. Ще старий розповів юнакові історію, яка оповідала про секрет щастя, полягає в тому, щоб одночасно бачити все, чим славиться і дивовижний світ, і не розплескати дві краплі олії в чайній ложці.

На гроші, виручені від продажу отари, Сантьяго зміг дістатися до Африки. Він відчував себе самотньо в чужій країні. У нього було з собою чимало грошей, тому він швидко став легкою здобиччю шахрая, що обікрав його до останнього гроша. Пастух зневірився і вирішив запитати поради у каменів. Вони йому підтвердили, що він перебуває під благословенням старого, однак провалилися в діру, коли він запитав про скарби. Хлопець зрозумів, що є речі, про які не слід запитувати.
Сантьяго найнявся в працівники до старого, щоб заробити грошей на зворотну дорогу. Справи пішли добре, і цілий рік, працюючи без перепочинку, пастух не згадував старого. Молодий чоловік хотів повернутися додому, однак в останній момент все ж таки вирушив з караваном, шлях якого лежав недалеко від пірамід.

Тут він познайомився з англійцем, який також, як і він, шукав свій шлях, для цього йому потрібен відомий Алхімік, який проживає в одному з оазисів пустелі. Під час подорожі Сантьяго дізнався багато нового для себе, він прочитав мудровані книги нового знайомого, а також навчився слухати і розуміти пустелю.

Нарешті караван наблизився до оазису, де розташовувалося селище. Тут існували свої закони: кожен, хто приходить залишав свою зброю. У пустелі почалася війна між протиборчими племенами, і провідник вирішив перечекати неспокійні часи в гостинному селищі. Англієць був упевнений, що Алхімік десь поруч. Сантьяго познайомився з найпрекраснішою дівчиною на світі і зрозумів, що знайшов свою справжню любов.
Одного разу юнак був у пустелі, і його відвідало видіння. Повернувшись в оазис, він повідомив старійшинам, що на мирне селище хоче напасти військо. Ті не повірили йому, проте вжили заходів і сказали, що якщо військо все-таки нападе, то за кожних десятьох убитих він отримає по золотій монеті. Якщо ж ворог не з’явиться, він сам буде убитий. Коли Сантьяго вийшов від старійшин, він зустрів Алхіміка, який наказав розшукати себе після битви.

Пастух отримав золоті монети, а також був запрошений стати Головним Радником. Сантьяго розшукав Алхіміка. Він уже не був так упевнений у своєму намірі відправитися до пірамід, оскільки зустрів своє кохання. Алхімік намалював йому чекаюче його життя, яка буде протікати всупереч визначеним шляху. Юнак вирішив відправитися з ним, а кохана дала слово чекати його.
Подорожні кілька днів їхали по пустелі. Вони наближалися до того місця, де розгорталися запеклі бої. Алхімік вчив юнака слухати своє серце, поки той не навчився розуміти його. Старший товариш сказав Сантьяго, що Душа Світу завжди перевіряє, чи всі уроки засвоєні, перш ніж дає здійснитися, — «Самий темний час — перед світанком».

Незабаром подорожні зустріли воїнів, які забрали у юнака всі його гроші і відпустили.
Коли до пірамід залишалося всього два дні шляху, мандрівники знову зустріли воїнів, чиї очі віщували смерть. Щоб відстрочити страту, Алхімік сказав, що юнак може перетворюватися на вітер, і попросив на це всього три дні. Три дні юнак вдивлявся в пустелю і в своє серце. У призначений термін він став розмовляти на незрозумілій мові з Пустелею, Вітром і Сонцем, що бачити Душу Світу. Сантьяго занурився в Душу Миру і зрозумів, що вона — частина Душі Бога, яка, в свою чергу, є його власною душею. Піднявся ураган і переніс юнака в інший кінець табору. Воїни відпустили подорожніх.

Коли до пірамід залишилося три години шляху, Алхімік залишив його, подарувавши наостанок злиток золота. Юнак добрався до призначеного місця і став копати там, куди вказало йому серце. Раптом він побачив людей. Вони відібрали у нього золото і змусили розповісти свою історію. Тоді Ватажок розсміявся і сказав, що йому теж постійно сниться сон, в якому він бачить скарби, закопані в старій напівзруйнованій церкві під вівтарем, проте він не такий дурень, щоб відправитися за ними в Іспанію. Розбійники пішли.
Сантьяго повернувся в стару церкву, куди колись заганяв свою отару, і знайшов скриньку, наповнену старовинними золотими монетами. Юнак подумав про те, яким химерним способом Бог вказав йому на скарби. Він узяв торбинку і відправився до своєї коханої.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *