«Американська трагедія» переказ

«Американська трагедія» Драйзер стислий переказ

«Американська трагедія» — роман Теодора Драйзера. Сюжет заснований на історії вбивства в 1906 році Честером Джілеттом своєї дівчини Грейс Браун. Ви можете прочитати детальний переказ «Американська трагедія»

Спекотнім літнім вечором в Канзас — Сіті двоє дорослих і четверо дітей виспівують псалми і роздають брошури релігійного змісту. Старшому хлопчику — а це і є Клайд Грифитс — явно не подобається те, чим він змушений займатися. Однак його батька з жаром віддаються справі порятунку заблукалих душ. Але подібна діяльність приносить родині лише моральне задоволення, сім’я живе в бідності і ледве зводить кінці з кінцями.
Юний Клайд Грифитс прагне вирватися з сім’ї. Він влаштовується помічником продавця содової в аптеці, потім розсильним у готелі «Грі — Девідсон». Робота в готелі не вимагає ніяких особливих навичок і вмінь, приносить непогані чайові. Клайд вносить свій внесок у сімейний бюджет, купує собі одяг. У той же час товариші по роботі швидко приймають його в свою компанію. Він знайомиться з гарненькою продавщицею Гортензією Брігс. Ця дівчина не по роках розважлива й не збирається бути прихильною «лише за красиві очі». Їй дуже хочеться модний жакет, який коштує сто п’ятнадцять доларів, і Клайд виконує її бажання. Незабаром Клайд з компанією відправляється на розважальну прогулянку в розкішному авто. dovidka.biz.ua Цю машину взяв Спарсер, один молодий чоловік з їх компанії. Машина належить багатієві, у якого служить його батько. На зворотному шляху погода псується, їхати доводиться повільніше. Хлопці спізнюються на роботу і просять Спарсер додати швидкість. Він так і робить, але, зазівавшись, збиває дівчинку. Намагаючись сховатися, він не справляється з керуванням і машина перевертається. Спарсер і ще одна дівчина залишаються лежати без свідомості, решта розбігаються.

Наступного дня газети поміщають повідомлення про подію. Дівчинка померла, заарештований Спарсер назвав імена всіх учасників прогулянки. Побоюючись арешту, Клайд покидає Канзас — Сіті.

Три роки він живе далеко від дому під чужим ім’ям, виконує брудну роботу і одержує гроші. Але одного разу він зустрічає свого приятеля з Канзас — Сіті і завдяки йому влаштовується розсильним у «Юніон — клуб». А одного разу він зустрічає свого дядька, Семюеля Грифитса, багатого власника фабрики з виробництва комірців. Клайд переїжджає в Лікург, дядько влаштовує його на свою фабрику. Син Семюеля Грифитса, якому дуже несимпатичний бідний родич з Канзас — Сіті, влаштовує Клайда на важку і малооплачувану роботу.

Проходить місяць. Семюель Грифитс цікавиться долею племінника і переводить його обліковцем — на більш престижну роботу. А потім запрошує в свій будинок на обід. Там Клайд знайомиться із чарівними представницями бомонду, а серед них і з Сандрою Финчли. Вона стразу виділяє юнака серед інших. На новій посаді Клайд поводиться цілком розсудливо: відкидає всі спроби дівчат — працівниць зблизиться з ним. Але незабаром на фабрику надходить Роберта Олден. Клайд не в силах встояти перед її чарівністю, і вони починають зустрічатися. У той же час Клайд зближується з Сандрою Фінглі. Вона вводить його в своє коло, і для нього краса Роберти меркне. Але через те, що Роберта боїться втратити Клайда, вона піддається спокусі і стає його коханкою. Незабаром Роберта дізнається про відносини Клайда з Сандрою, її починають терзати муки ревнощів. Дівчина дізнається про те, що вона вагітна, говорить про це Клайду. Лікар, якого вони знаходять, відмовляється робити аборт. Клайду не хочеться одружитися на Роберті — адже це означає кінець його кар’єрі і відносин з Сандрою. Роберта обіцяє розповісти все дядькові Клайда. Юнак вирішується на останнє. Він запрошує дівчину на поїздку на озеро, обіцяючи потім обвінчатися з нею. Коли вони їдуть в човні, Роберта намагається притиснутися до нього. Юнак вдаряє її по голові фотоапаратом і штовхає у воду. Дівчина просить допомоги, але Клайд тікає.

Тіло Роберти швидко знаходять. Клайда заарештовують. Семюель Грифитс наймає хороших адвокатів, але це мало допомагає — суддя виносить Клайду смертний вирок. Клайда переводять у в’язницю Оберна, іменовану Будинком Смерті. Суспільство втрачає до нього інтерес, і тільки мати намагається допомогти приреченому синові. Але його доля вже вирішена, його страчують на електричному стільці.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *