«Буря» Шекспір скорочено

«Буря» — п’єса Вільяма Шекспіра, традиційно вважається однією з останніх у його творчості зі щасливим кінцем.

«Буря» Шекспір скорочено

Чарівник Просперо, законний герцог Мілана, був повалений своїм братом Антоніо за допомогою короля Неаполя Алонзо. Просперо і його маленька дочка, Міранда, вигнані з Мілана. Їх посадили на ветхий корабель і відправили у відкрите море. Неаполітанский вельможа Гонзало потайки від Антоніо передав Просперо воду, їжу і його чарівні книги. Просперо і Міранда потрапляють на острів. Тут чарівник рятує Аріеля, духа повітря, від мук, яким його піддала чаклунка Сікоракса. Аріель стає слугою Просперо, який постійно обіцяє звільнити його. Син Сікоракси, дикун Калібан, єдиний мешканець острова, робить для Просперо чорну роботу. Ненавидячи своє рабство, Калібан вважає, що Просперо захопив острів, що по праву належить йому.

Просперо, щоб здійснити відплату, за допомогою чарівних чар викликає бурю на морі. Брат, який повалив його, Антоніо, разом з Алонзо і його сином Фердинандом, братом Себастьяном і Гонзало повертається на кораблі з весілля дочки Алонзо Кларібель і короля Тунісу. Корабель гине в бурі, його пасажири, розділені на кілька груп, викинуті на острів. Син Алонзо, Фердинанд, вважає, що тільки він врятувався. Він зустрічає Міранду, молоді люди закохуються. Однак Просперо робить вигляд, що не вірить у щирість почуттів Фердинанда і піддає його випробуванням. У той же час Антоніо переконує Себастьяна вбити Алонзо, з тим, щоб стати королем. Їх змову зірвано Аріелем за наказом Просперо.

Дворецький і п’яниця Стефано і блазень Трінкуло зустрічають Калібана. Той вважає, що вони впали з місяця, і підбиває їх убити Просперо і заволодіти островом. Проте змова терпить крах: Аріель, невидимий дух, розвішує на шляху заколотників красивий одяг. Стефано і Трінкуло спокушаються ним і відмовляються від свого початкового наміру. Аріель з’являється в образі упиря перед Алонзо, Антоніо і Себастьяном і, за наказом Просперо, звинувачує їх у злочині. Поступово всі персонажі, з волі чарівника, збираються навколо нього. Просперо прощає Алонзо і повертає йому сина, якого той вважав загиблим. Алонзо благословляє Фердинанда і Міранду. Прощає Просперо і Антоніо з Себастьяном, але попереджає, що знає про їх злочинний задум проти Алонзо. Просперо разом з усіма збирається в Неаполь, а потім — в Мілан, де він знову буде правити. Аріелю, який здобув довгоочікувану свободу, доручено підготувати сприятливу для плавання погоду.

В епілозі, залишившись зовсім один, Просперо, звертаючись до глядачів, відрікається від чаклунства.

Автор: Гнатюк У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *