Чого використовують роботів

Інформатика

Де використовують роботів? Сьогодні, в інформаційній ері, роботів використовують в багатьох сферах нашого життя.

Чого використовують роботів?

Сучасні технології за останні кілька років зробили величезний прорив.  На особливу увагу заслуговує область створення роботів.  Всі створені роботи покликані, в першу чергу, істотно полегшити наше життя.

Людиною були створені різні моделі роботів, що імітують якусь діяльність. Однак дані пристрої завжди асоціювалися з далеким нереальним майбутнім, а сьогодні деякі моделі можна легко купити через Інтернет.

Побутові роботи

Найбільш популярна ніша робототехніки – домашнє господарство. Розробники намагаються створити ідеальних помічників по будинку. І до певної міри їм це вдається. Корейська розробка Mahru-Z може самостійно завантажувати пральну машину, підігрівати і приносити їжу, прибирати тощо. Подібні пристрої використовують в своїй діяльності готелі в Європі. Спеціальні миючі роботи можуть помити підлогу, змести і винести все сміття.

Роботи в медицині

У медичній сфері йде активна розробка мікророботів, які в подальшому можуть бути занурені в організм людини для проведення лікування. В Японії вже активно використовуються прототипи людей для роботи в лікарнях медпрацівниками. Передбачається, що в недалекому майбутньому вони навіть зможуть піднімати і переносити хворих. Сьогодні роботи даного типу можуть розпізнавати обличчя і добре реагують на голос.

Роботи-дослідники

Передбачається, що різні механізми стануть незамінними помічниками в дослідженнях фауни. Сучасна робот-риба японського виробництва веде непомітне спостереження за зграями риб. Цей пристрій було розроблено на основі використання спеціальної системи баластів для занурення і спливання. Хвостова частина використовується для запуску руху.

Також роботи роблять вагомий внесок у вивченні космосу та різних планет.

Промислові роботи

Промислові (індустріальні) роботи в останні десятиріччя майже повністю замінили людську працю в різноманітних галузях, особливо в технологічних процесах, де потрібна прецизійна точність, швидкість та одноманітність, повторюваність операцій — в машинобудуванні та обробці матеріалів, у виробництві мікропроцесорів і навіть в таких технологіях як виробництво або складання паперово-картонної тари.

Світ робототехніки просто величезний, але від цього не менш цікавий. Людству належить ще чимало відкриттів в даній області і колись роботи стануть повноцінною частиною людського суспільства.

Оцініть статтю
Додати коментар