Чому водорості є нижчими рослинами?

Чому водорості називають нижчими рослинами Ви дізнаєтеся в цій статті.

Чому водорості є нижчими рослинами?

Водорості відносяться до нижчих рослин бо, головна риса, яка об’єднує нижчі рослини — відсутність диференціації тіла на тканини і органи, присутня і у них. Наприклад, тіло найпростіших водоростей складається всього з однієї клітини. А ось групи клітин мають здатність об’єднуватися, утворюючи колонії. Більш складні, багатоклітинні водорості мають пластинчасту будову. Але все одно тіло рослини не ділиться на листя, стебло і коріння, на відміну від вищих рослин.

Варто відзначити, що деякі морські водорості мають органи, які здалеку нагадують листя і стебло, але внутрішня організація цих нижчих рослин не має нічого спільного з вищими рослинами. А все тому, що вони позбавлені рівневої анатомічної будови, яка притаманне останнім.

Що таке водорості?

Водорості відносяться до екологічної гетерогенної групи багатоклітинних фототрофних, одноклітинних і колоніальних організмів, які, як правило, живуть у водоймах. Всі відомі види водоростей між собою об’єднані наступними ознаками:

1. характеризуються фотоавтотрофним харчуванням і наявністю хлорофілу

2. немає поділу тіла рослини на органи

3. водорості мають яскраво виражену провідну систему

4. мешкають у вологому середовищі

5. покривної оболонки немає

Завдяки тому, що водорості пристосовані до водного середовища проживання, то у них виробилася особлива риса фізіології — необхідні поживні речовин поглинаються всією поверхнею тіла рослини. Життєдіяльність водоростей залежить від чотирьох чинників — світла, вуглекислоти, хімічного складу води і її температури.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому водорості належать до нижчих рослин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *