Джеймс Олдрідж цікаві факти 

Джеймс Олдрідж: цікаві факти з біографії англійського письменника, журналіста та громадського діяча ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про Джеймса Олдріджа

Джеймс Олдрідж — австралійський письменник та громадський діяч, автор понад 30 книг.

Джеймс Олдрідж народився 10 липня 1918 року в глухому селі австралійського штату Вікторія Вайт-Хіллз, в родині англійця — корінного лондонця, закинутого долею в далекі краї. За традицією, майбутній письменник дістав одразу три імені — Гарольд, Едвард і Джеймс. Мати спочатку називала його Гарольдом, але хлопчикові це не подобалось, і батьки зупинились, нарешті, на імені Джеймс.

З 14 років він заробляє на життя працюючи редактором у міській газеті, бо сім’я жила бідно.

В 1938 році переїхав в Англію, де і почав журналістську діяльність.

Перший роман Олдріджа «Справа честі» став бестселером.

Протягом років Другої світової війни Олдрідж побував у ролі кореспондента у багатьох країнах (в Норвегії, Греції, Єгипті, Лівії, Ірані і т. д.) і на багатьох театрах воєнних дій.

Олдрідж прекрасно знав усю європейську літературу, а також американську й австралійську. 

Письменник побував в Україні, у Києві, зустрічався з читачами, давав інтерв’ю. 11 березня 1964 р. київська «Робітнича газета» надрукувала статтю «І в мені частка України». dovidka.biz.ua У ній Джеймс Олдрідж писав: «Україна нагадує мені країну мого дитинства — Австралію. На мою думку, будь-який український хлопчик може впізнати себе в героях моїх дитячих оповідань».

Письменник довго жив в Каїрі, якому присвятив книгу «Каїр. Біографія міста» (1969).

Олдрідж підтримував хороші стосунки з СРСР, можливо, саме це стало причиною його скромної популярності у світі європейської літератури. У 1973 р. він навіть отримав Ленінську премію «За видатну боротьбу по збереженню миру».

Джемс Олдрідж помер 23 лютого 2015 р. у віці 96 років.

Відомі твори Олдріджа: романи («Справа честі», 1942); «Морський орел» (1944), цикл новел «Про багатьох людей» (1946), роман «Дипломат» (1949), «Мисливець» (1950), «Герої пустельних горизонтів» (1954), «Не хочу, щоб він помирав» (1957), «Останній вигнанець» (1961). Про тематику творів сам автор говорив «У моїх книжках головна тема завжди одна й та сама — вибір. Вибір шляху, вибір дії, вибір світогляду».

Сподіваємося, що з цієї статті ви дізналися нові, цікаві факти про Джеймса Олдріджа.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *