“Джим Ґудзик і машиніст Лукас” скорочено

джим ґудзик і машиніст лукас скорочено читати Короткий зміст

“Джим Ґудзик і машиніст Лукас” читати скорочено роман Міхаеля Енде варто, щоб згадати неймовірну подорож головних героїв. Короткий зміст описує найважливіші події.

“Джим Ґудзик і машиніст Лукас” скорочено (переказ)

Глава 1, в якій починається наша історія
Історія починається в країні Медландія, розмірами зі звичайну квартиру. Вся країна – це гора з двома вершинами між якими знаходиться замок короля Альфонса Без Чверті Дванадцятого. По всьому острову прокладено рейки, по яким щодня їздить машиніст Лукас на своєму локомотиві Крістоф або просто Крісті. Лукас був дуже сильним і вмів майстерно плюватися. Також на острові жило двоє підданих короля: пан Піджакер і фрау Каакс.

Глава 2, в якій з’являється таємнича посилка
У Медландію приходить посилка для фрау Зубпер з дивною адресою. Король вирішує, що так як посилка для жінки, значить ця посилка для фрау Каакс. Усередині посилки виявився маленький хлопчик-негреня. Лукас дає йому ім’я Джим. Джим зростає і стає з Лукасом кращими друзями, він теж мріє стати машиністом. Пізніше Джим отримує прізвисько Пуговка. У нього постійно рвалися штани і фрау Каакс пришиває йому гудзик з петелькою, щоб у нього завжди штани були цілі.

Глава 3, в якій мало не приймається сумне рішення, яке припало до смаку Джиму Пуговці
Машиніста Лукаса запрошує король і каже, що необхідно відмовитися від локомотиву Крісті, так як Джим зростає і острову загрожує перенаселення. Лукас вирішує покинути країну разом з Крісті. Джим дізнається про це і говорить, що він поїде разом з ними.

Глава 4, в якій починається дивовижна морська подорож на кораблі небаченої конструкції, а Лукас переконується, що на Джима Пуговку можна покластися.
джим гудзик і машиніст лукасВночі Джим покидає будинок фрау Каакс, на прощання він їй малює прощального листа, так як писати він не вміє. Лукас тим часом перетворив Крісті в плав засіб, задраївши всі щілини клоччям і смолою. Друзі з сумом і радістю відправляються в пригоду.

Глава 5, в якій закінчується морська подорож, а Джим бачить прозорі дерева
На третій день четвертого тижня Джим бачить сушу і говорить про це Лукасу. Це була дивовижна країна з прозорими деревами, з містками з порцеляни і багато іншого. Лукас вгадав, що це Китай. Він запропонував їхати прямо в Пекін і дізнатися, чи не треба тут пара машиністів і локомотив.

Глава 6, в якій товсте жовте обличчя влаштовує усілякі перешкоди
Друзі потрапляють в Пекін і намагаються потрапити до імператора, але їх не пускає товстий воротар, так як у них немає запрошення. Тоді друзі гуляють по місту і дивуються тутешніми професіями: рахівники волосся, чистильники вух і різьблярі слонової кістки, які користувалися великою повагою.

Глава 7, в якій Крісті доводиться грати в карусель, а друзі знайомляться з маленьким китайцем
Лукас і Джим хочуть їсти, а так як грошей у них немає, вирішують їх заробити, катаючи жителів на локомотиві. Всі бояться Крісті і ніхто не погоджується їхати. Коли друзі майже зневірилися, з’являється маленький китаєць Пінг Понг. Йому трохи більше року, але він вже вміє говорити і багато чого іншого, адже китайці набагато розумніші звичайних людей. Він онук придворного кухаря і пропонує нагодувати гостей всякими стравами, але вони для Лукаса і Джима здаються неїстівними. dovidka.biz.ua Тоді Лукас просить принести їм простого рису і Пінг Понг приносить різні його види з паличками. Так як Лукас і Джим не вміють їсти паличками вони з’їдають всі страви цілком, так як вони були в тарілках розміром з наперсток.

Глава 8, в якій Лукас і Джим виявляють таємничі написи
Під час обіду Лукас помічає написи на паличках і Пінг Понг каже, що це імператор наказав зробити, в пам’ять про свою дочку. Далі Пінг Понг разом з друзями їдуть на локомотиві на іншу площу, де Лукас і Джим дізнаються про викрадення принцеси драконами. Вони вирішують вранці піти до імператора і врятувати принцесу.

Глава 9, в якій дається циркова вистава, а Хтось замишляє проти Джима і Лукаса щось недобре
Коли друзі повторно прийшли до палацу і заявили про бажання врятувати принцесу, сторожовий велів їм чекати біля воріт, а сам знову зник. Минуло багато часу, Лукас з Джимом вирішили дати циркову виставу, щоб заробити і поїсти. Лукас показував свої майстерні плювки: гасив ними сірники і робив подвійні петлі. Тим часом сторожовий повідомив верховному бонзі Пі Па По про бажання врятувати принцесу невідомими. Бонзі це не сподобалося, так як він був поганою людиною і наказав варті схопити машиністів і доставити до нього.

Глава 10, в якій Лукас і Джим потрапляють в біду
Варта, не давши друзям поснідати, доставляє їх до Пі Па По. Тут знаходяться ще два бонзи і вони всі разом починають вишукувати причини, щоб не пустити друзів до імператора. То у них немає паспортів, то немає дозволів, то вони шпигуни. Лукас злиться і починає бійку з бонзами і охороною, йому і Джиму хочуть відрубати голови. Цю бійку помічає Пінг Понг і біжить до імператора і повідомляє про те, що машиністи хочуть врятувати принцесу. Імператор рятує друзів, а бонз заковує в ланцюги.

Глава 11, в якій Джим несподівано дізнається таємницю своєї появи в Медландії
Імператор годує друзів, а потім збирає 23 Кольори вчених (найрозумніші люди в країні), щоб ті допомогли друзям в пошуках принцеси. Ті розповідають, як пропала принцеса і про пляшку з адресою, яку встигла надіслати принцеса:
БЕДЛАНДІЯ, Стара вулиця, 133. Третій поверх наліво. Фрау Зубпер.
Тут Лукас здогадується, що Джима теж хотіли туди доставити, але через нерозбірливий почерк його випадково доставили в Медландію. Він каже це Джиму і у них з’являється ще один привід відправиться на пошуки принцеси Лі Ши.
Далі уми частково підказують, як їм дістатися до Бедландії або драконівського міста. Їм треба виїхати через західні ворона Великої Китайської стіни, далі потрапити в Ліс Тисячі Чудес, а за ними до Смугастих червоно-білих гір. Там треба знайти Долину Сутінків і через неї потрапити в нескінченну пустелю Краю Світу. За нею десь повинна бути Жовта річка і місто драконів. Але драконів ніхто в Китаї не бачив.
Після розмов з умами Китаю Лукас пише лист в Медландію, в якому розповідає, де вони зараз і куди прямують. Імператор дає їм їжу і вугілля для Крісті, і вони йдуть спати в свій локомотив.

Глава 12, в якій починається подорож у невідомі краї та друзі вперше бачать Вінець Світу
Вранці всі прийшли попрощатися з друзями, і вони відправили в дорогу. Дорогою вони побачили знаменитий китайський замок з білого мармуру і через 7 днів потрапили в Ліс Тисячі Чудес. Там було багато красивих рослин і дивовижних звірів, але у них не було часу там знаходитись. Через три дні вони побачили Смугасті гори і дісталися до Долини Сутінків, яка проходила між горами.

Глава 13, в якій звучать голоси Долини Сутінків
Долина Сутінків розташовувалася між горами, які оточували її таким чином, що будь-який звук, який туди потрапляв, блукав у вигляді відлуння і посилювався. Звук пропадав тільки після дощу. Лукас зрозумів, що Крісті може дуже сильно посилити звук, тому він зробив з воску затички для вух собі і Джиму. Коли локомотив поїхав через долину, звук став настільки сильний, що почали руйнуватися гори. Лукасу довелося використати секретний важіль, щоб встигнути виїхати.

Глава 14, в якій Лукас переконується в тому, що без Джима він був би як без рук
джим ґудзик і машиніст лукас короткий змістДрузі знаходяться в пустелі і бачать, що Крісті не подає ознак життя через використання секретного важеля. Лукас починає ремонт і каже, що все дуже погано. Прилітають грифи і лякають Джима. Далі Лукас каже, що без допомоги Джима йому не впоратися. Джиму необхідно залізти в казан, пірнути під воду і відкрутити гайку. Джим впорався із завданням і Лукас його хвалить. Він розуміє, наскільки добре, що з ним поруч Джим. Друзі лягають спати.

Розділ 15, в якому мандрівники потрапляють в фантастичну місцевість і виявляють таємничі сліди
Вранці друзі поїхали через пустелю. Вони постійно бачили витівки фата-моргана, то далеко були оазиси, то тварини, то магазини, а потім вони побачили Медландію з усіма жителями. На небі з’явилося 3 сонця, і вони вже не знали, куди їм їхати. Потім вони побачили свої сліди і зрозуміли, що їздять колами.

Глава 16, в якій Джим Пуговка робить для себе важливе відкриття
Коли настав вечір, друзі знову вирушили в путь. Лукас зауважив, що грифи чомусь відлітають від них. І тут Джим бачить величезного велетня і просить Лукаса бігти. Але Лукас каже, що він не обов’язково повинен бути злим, якщо він великий. Велетнем виявився маленький дідок, який чим ближче наближався – ставав менше, а чим далі віддалявся – ставав більше. Це був уявний велетень на ім’я Ка Лань Ча. Ка Лань Ча запросив їх у свій оазис поповнити запаси і поїсти.

Глава 17, в якій уявний велетень розповідає про те, що являють собою уявні велетні, а потім висловлює свою вдячність
Ка Лань Ча розповідає, що вже з народження у нього була ця здатність і жив він зі своїми батьками. Але коли залишився один, він пішов в пустелю, щоб не лякати інших людей. З тих пір він дуже самотній, адже всі від нього тікають. Він дякує Лукасу і Джиму за їх безстрашність. Джим вирішує нічого більше не бояться в житті. Так як пан Лань дуже добре знав пустелю, він погодився провести їх до Чорних Скель.

Глава 18, в якій мандрівники прощаються з уявним велетнем і застряють перед входом в Пащу Смерті
Ка Лань Ча веде друзів до Чорних Скель і пояснив, що вони так називаються, так як поглинають весь світ і там абсолютна темрява і сильний холод. Він розповів, що їм важливо їхати тільки прямо, так як уздовж доріжки прірва. В кінці Черних Скель знаходиться Паща Смерті і там дуже страшне виття, а за нею вже країна тисячі вулканів. Друзі закрили всі щілини і рушили в дорогу. dovidka.biz.ua Від сильного холоду не рятує навіть грубка. Крісті зледенів, а потім збився зі шляху і мало не впав у прірву. Їх врятував пар, який піднімався від труби Крісті, а після у вигляді снігу падав на скелі. Вони відшукали дорогу і проїхали Пащу Смерті, але у них не залишилося вугілля.

Глава 19, в якій Лукас і Джим ремонтують маленький вулкан, а Крісті змінює свій вигляд
Друзі опиняються в Країні Тисячі Вулканів, де в кожному вулкані жив Нечистокровний дракон. З одного такого вулкана вони почули ридання, це був напівдракон і напівбегемот, якого звали Непомук. Непомук плакав, так як згас його вулкан, а це було ганебно. Всередині вулкана була піч, яка засмітилася і постійно тухла. Лукас швидко її відремонтував, а Непомук за це дав їм вугілля для Крісті. Непомук розповідає, що в місті Драконів або Бедландії живуть тільки чистокровні дракони, а таких як він туди не пускають. Він обіцяє провести друзів до міста, але спершу за допомогою лави і попелу надає Крісті вигляд справжнього чистокровного дракона.

Глава 20, в якій чистокровний дракон приймає Крісті за даму і запрошує на прогулянку
Непомук проводжає їх до печери найбільшого вулкана, це був вхід в Бедландію. У печері їх зупиняє дракон-охоронець і пристає до Крісті, але інші велять йому не заважати і Крісті в’їжджає в місто. Місто було сповнене різних драконів і все це огортав дим, вогонь, шум.

Розділ 21, в якій Джим і Лукас знайомляться з бедландською школою
У місті друзі знаходять Стару Вулицю і будинок фрау Зубпер (нею виявилася велика однозуба Драконша). Вони пробираються в її будинок і бачать, як вона навчає близько 20 дітей з усього світу. Вона їх лає і б’є, якщо ті відповідають неправильно. Настає черга відповідати Лі Ши, і вона дає всі правильні відповіді, але це тільки ще більше злить фрау Зубпер. Джим заходить в клас і просить відпустити дітей, але Драконша не погоджується і намагається його зловити. Крісті заїжджає в клас і перемагає фрау Зубпер, її зв’язують ланцюгами, якими вона тримала дітей. Лі Ши показує джерело, куди вона кинула пляшку з запискою. Це виявився початок Жовтої ріки. Лукас і Джим вирішують відправитись в Китай по Жовтій річці, задраюють всі щілини Лукаса смолою, і роблячи з нього повторно пароплав.

Розділ 22, в якому мандрівники опиняються під землею і бачать дивні речі
Друзі разом з дітьми відправляються вночі по Жовтій річці, прив’язавши до Крісті за зуб Фраю Зубпер. Подорожуючи по річці, вони потрапляють в печеру, яка наповнена дорогоцінним камінням. Коли вони випливають з печер Лі Ши перша дізнається, що вони вже в Китаї. Дорога з Бедландіі в Китай виявилася набагато коротшою. Лукас зауважує, що Джиму подобається Лі Ши.

Розділ 23, в якому китайська принцеса розповідає свою історію, а Джим несподівано сердиться на неї
Лі Ши розповідає свою історію, як вона вирішила сама погуляти по березі і її вкрали 13 піратів, які всі були на одне обличчя, і тільки у капітана була на капелюсі рубінова зірка. Вони посадили її в клітку, а самі пливли і пили ром. Потім вони продали її фрау Зубпер за бочку бедландского рому. Далі всі діти розповіли свої історії, як їх теж викрадали ці ж пірати, а Лукас і Джим свою історію. Лі Ши висміює Джима, що той не хоче навчитися писати, читати і рахувати.

Глава 24, в якій Крісті отримує дивовижну нагороду, а мандрівники наїдаються досхочу
Весь китайський народ вітає дітей і друзів. Пінг Понг став головним бонзою імператора. Імператор дарує зірку і стрічку Крісті, а всіх інших запрошує на бенкет і, за бажанням дітей, готує корабель, щоб розвести їх усіх по домівках. Імператор запитує у Лукаса, хто візьме в дружини Лі Ши, адже він це обіцяв. Лукас каже, що звичайно ж Джим.

Розділ 25, в якій фрау Зубпер прощається з усіма, а Лукас і Джим отримують лист з Медландії
Прибігає Пінг Понг і каже, що фрау Зубпер хоче бачити Лукаса і Джима. Драконша дякує друзям за те, що вони її перемогли. Тепер вона засне на рік і стане Золотим Драконом Мудрості і не буде більше злою. Наостанок вона розповідає про плавучий острів, який можна буде приєднати до Медландії і збільшити острів, тим самим залишитися там жити всім. Коли друзі повертаються до палацу, там їх чекає 3 листи з Медландії від всіх її жителів, які просять їх повернутися. Імператор велить Пінг Понг спорядити корабель на якому Лукас, Джим, імператор і Лі Ши відправляться з візитом в Медландію.

Глава 26, в якій всі діти залишають Китай, а медландські мандрівники ловлять плавучий острів
Вранці всі прощаються з дітьми, вони пливуть у свої країни, а друзі з імператором відправляються на наступний ранок на своєму кораблі. Дорогою вони знаходять плавучий острів і чіпляють його до корабля, Джим дає йому ім’я Ново-Медландія. Лі Ши і Джим знову сваряться через небажання останнього вчитися.

Глава 27, в якій святкуються заручини, Джим отримує несподіваний подарунок і якою закінчується ця книга
Корабель припливає в Медландію, всі збираються і діляться новинами. Ново-Медландію приєднують до Медландії, а потім ще прокладають телефонний кабель між Медландіями і Китаєм, щоб король і імператор могли спілкуватися. Фрау Каакс для заручин шиє сукні для Лі Ши і костюм машиніста з кашкетом для Джима. Лукас дарує Джиму трубку, а потім відводить Джима і дарує тому локомотив. Цей маленький локомотивчик з’явився у Крісті і Джим дає йому ім’я Максик. Імператор і Лі Ши відправляються в Китай, щоб повернутися до весілля, а в Медландії починається звичайне життя.

«Джим-Ґудзик і машиніст Лукас» скорочено аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Мария

  Фуууууууууууууууууу ууууу уууууууууу

  Відповіcти
  1. Марія

   сама ти фуууу це краще що я в світі чула чудово

   Відповіcти
 2. Варя

  дуже зрозуміла, дякую у мене з зарубіжки 11

  Відповіcти