Джордж Буль біографія

Джордж Буль біографія коротко українською мовою викладена в цій статті.

Джордж Буль  — британський математик і філософ.

Джордж Буль біографія скорочено

Джордж Буль народився 2 листопада 1815 року в м Лінкольні. Син шевського майстра, який захоплюється математикою. Джордж Буль закінчив лише початкову школу. Він спробував вчитися в комерційному училищі, але незабаром кинув через повну відсутність інтересу до комерції і подальші знання набував самоучкою. Він самостійно простудіював математичні роботи Ньютона, Лагранжа. На життя Буль заробляв як учитель.

У 1849р. став професором математики в Куінсколледжі м. Корк (Ірландія), де викладав до кінця життя. У 1855р. Джордж Буль одружився на Мері Еверест. Займаючись математичними дослідженнями, учений не забував про гуманітарні предмети. Його цікавили лінгвістика і логіка, філософія, етика і поезія. Цей занадто великий розкид інтересів професора математики його дружина, мабуть, не схвалювала. Вона рішуче покінчила з його поетичними вправами: одного разу забрала у нього листи, на яких він писав вірші і кинула їх у вогонь.

Свої математичні дослідження Буль почав з розробки операційних методів аналізу і теорії диференціальних рівнянь, потім зайнявся математичною логікою. В основних працях Буля «математичний аналіз логіки, що є досвідом обчислення дедуктивного міркування» і «дослідження законів мислення, в яких засновані математичні теорії логіки і ймовірності» були закладені основи математичної логіки. Джордж Буль помер 8 грудня 1864.

ДОСЯГНЕННЯ В МАТЕМАТИЦІ

Основний твір Буля «Дослідження законів мислення». Буль зробив спробу побудувати формальну логіку у вигляді деякого «обчислення», «алгебри». Логічні ідеї Буля в наступні роки отримали подальший розвиток. Логічні обчислення, побудовані відповідно до ідей Буля, знаходять зараз широке застосування в додатках математичної логіки до техніки, зокрема до теорії релейно-контактних схем. У сучасній алгебрі є булеві кільця, булеві алгебри — алгебраїчні системи, закони композиції яких беруть свій початок від обчислення Буля. У загальній топології відомий булево простір, в математичних проблемах керуючих систем — логічний розкид, булеве розкладання, булева регулярна точка ядра.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *