Джордж Вашингтон біографія коротко

Джордж Вашингтон біографія коротка на українській мові викладена в цій статті.

Джордж Вашингтон біографія скорочено

Джордж Вашингтон — американський державний діяч, перший президент Сполучених Штатів Америки (1789-1797)

22 лютого 1732 р. народився в штаті Вірджинія, графстві Вестморленд в родині землевласника. Отримав домашню освіту, захоплювався читанням книг. У 11 років втратив батька. Працював землеміром, брав участь в експедиціях лорда Фейрфакса. У 1752 році успадкував маєток Маунт-Вернон, в цьому ж році вступив в ополчення, взяв участь у військових діях проти французів і індіанців, побував в полоні. У 1758 році вийшов у відставку в чині полковника.

У 1759 році Вашингтон одружився з Мартою Дендридж Кастіс і активно зайнявся облаштуванням свого маєтку, став одним з найбагатших плантаторів Віргінії.

У 1758-1774 роках Вашингтон обирався в Законодавчі збори Віргінії, де боровся з метрополією за права колоній, засуджуючи, проте, насильницькі дії. Був одним з делегатів Першого континентального конгресу. Після збройних зіткнень з Великобританією відмовився від спроб примирення, одягався у військову форму і був одноголосно обраний головнокомандувачем Континентальної армії. Реорганізувавши війська, він керував їхніми діями від облоги Бостона в 1776 році до капітуляції англійських військ у Йорктауна в 1781. У листопаді 1783, після укладення Паризького мирного договору, склав свої повноваження і відправився до маєтку Маунт-Вернон.

Незадоволений статтями конфедерації, Вашингтон був обраний головою Конституційного конвенту, який склав в 1787 році Конституцію Сполучених Штатів. У 1789 Джордж Вашингтон був одноголосно обраний першим президентом США. У 1792 його переобрали на другий термін. Будучи главою держави, сприяв зміцненню Союзу, втіленню в життя принципів конституції і будівництва столиці Сполучених Штатів. Займався формуванням центральних органів влади і системи управління, створював прецеденти інституту президентів, заохочував розвиток економіки. Підтримував дружні стосунки з Конгресом. У 1794 році придушив перше в історії США повстання проти державної влади. У зовнішній політиці уникав втручання в справи європейських держав. Відмовився балотуватися на президентський пост утретє. Перед відходом звернувся до нації з прощальним посланням.

Покинувши пост президента, Вашингтон пішов у Маунт-Вернон, часто відвідував столицю. Конгрес присвоїв Вашингтону титул Батька Батьківщини. Під час загострення відносин з Францією влітку 1798 Вашингтон символічно був призначений головнокомандуючим армією.

У ніч на 15 грудня 1799 року Вашингтон помер. 18 грудня був похований в Маунт-Верноні.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *