Геродот біографія на українській мові

Наука

Хто такий Геродот? Повідомленння про Геродота – першого географа і мандрівника розповість про цю людину. Розповідь про Геродота Ви можете декламувати на уроках історії, географії.

Геродот коротка біографія на українській мові

Геродот народився близько 484 року до н. е. в невеликому містечку Галікарнасі на узбережжі Середземного моря (нині турецьке місто-курорт Бодрум).

Він з дитинства спостерігав за кораблями в гавані, розглядав моряків, торговців з далеких країн, дивно одягнених, які говорили на незрозумілих мовах. Це і викликало бажання самому вирушити в плавання.

Відомостей про його юність майже не збереглося, сам він про себе нічого не написав. Відомо, що його дядько Паніасид вважався видатним епічним поетом. Очевидно, від дядька він успадкував інтерес до літератури та історії. Але в своєму рідному місті Геродот прожив недовго. Населення повстало проти правлячого там тирана Лигдамида, а Геродот належав до партії, яка боролася проти Лигдамида. В боротьбу проти нього виступив Паніасид і загинув. Сам Геродот був вигнаний з країни і спершу вирушив на острів Самос. І вже звідти почав свою тривалу захоплюючу подорож.

Майже 10 років Геродот плавав по морях, мандрував, слухав різних людей і робив записи. Він об’їздив Вавилону, Асирію, Єгипет, Малу Азію, Геллеспонт, Північне Причорномор’я, Балканський півострів від Пелопоннесу до Македонії і Фракії.

Близько 445 року до нашої ери він прибув в Афіни і там уперше почав читати уривки зі свого творіння. Його слухали в різних місцях і всіляко хвалили. Більш того, за ці читання він отримав чималу грошову винагороду. Через рік разом з філософом Протагором, архітектором Гіпподамом Мілетським він взяв участь у створенні загальноелінської колонії Фурії, за що отримав прізвисько Фурієць. Очевидно, в Фурії він і приступив до завершення Історії. На початку своєї праці він пояснює причини, що спонукали його взятися за перо: “Геродот Галікарнаський викладає ці оповідки, щоб ці події з плином часу між людьми не винищилися, ні великі і дивні справи, еллінами і варварами вчинені, не залишилися забуті».

Композиційно твір ділиться на дві частини. У першій Геродот викладає історію Лідії — найдавнішої країни на півострові Мала Азія, в яку вдерся перський цар Кір Великий. У цій же частині він розповідає про Єгипет, звичаї і вдачі цієї країни, оповідає про історію Персії, наводить різні етнографічні та географічні відомості. У другій частині, яка вважається головною, відображені історія і події греко-перських воєн. Розповідь закінчується взяттям еллінами Сеста в 479 році до н. е.

В своїй Історії, розділеній пізніше на 9 книг і названих за іменами 9 муз, Геродот також навів факти з життя великих людей, розповів про дивні звичаї варварів, дав уявлення про великі і дивні спорудах, зазначив незвичайні явища природи.

В епоху Відродження Історію на латинську мову переклав Лоренцо Валла. Книга вийшла у Венеції в 1479 році, і з цього моменту почалося її розповсюдження серед учених і політиків держав Європи. Історія Геродота увійшла до бібліотеки практично всіх вищих навчальних закладів різних країн світу.

Помер у 425 році до н. е

Коротка біографія Геродота розповіла Вам про його життя, подорожі та наукові відкриття.

Оцініть статтю
Додати коментар