Хто такий лихвар?

Чи знаєте Ви що таке лихварство? Хто такий лихвар та що означає слово «Лихварство»  Ви дізнаєтесь з цієї статті. Цікаві факти про лихварів розкриють історію цієї професії.

Хто такий лихвар?

Лихвар — це та людина, яка дає гроші в борг, і зазвичай, під великі (а часом занадто великі) відсотки. При цьому він наполягає на укладанні усного або письмового договору про те, на який саме термін видаються фінанси в борг.

Основна особливість лихварства в тому, що позичальник залишає в лихваря щось під заставу, і, якщо той не встигає завчасно повернути позичені кошти, то ця застава переходить безпосередньо  у власність лихваря. Лихвар працює сам на себе,а такожі сам вирішує, як побудовувати власну діяльність – чи  укладати договір чи не укладати з позичальником фінансів, чи потрібно звертатися до послуг оцінювачів речі, яка йде під заставу і так далі. Крім того, щоб стягнути борг з клієнтів він може використовувати протизаконні методи.

Коли виникла професія лихвара?

Лихварство як професія уже було поширене в часи Стародавньої Греції. Так, наприклад, учень Платона —  Аристотель у своєму трактаті під назвою «Політика» називав стягування відсотків з боргу явищем, яке є  противним природі, а  основною функцією грошей вважав тільки обмін. Тим самим він називав лихварів не чесними людьми та крадіями. Лихварство розповсюдилося по території  всієї Європи. А от  з появою банків воно значно здало позиції.

Цікавим є той факт, що лихварством займалися православні монастирі, архієрейські будинки та парафіяльні церкви на території Київської Русі та Московської держави. У країнах, де сповідується  іслам, про те, хтож  такий лихвар, майже не знають. Це пояснюється тим, що в них строго заборонено видавати гроші під будь-який відсоток.  В Ірані, це правило діє і сьогодні. А в країнах, де поширені закони шаріату, за таке заняття можна позбутися й життя. В іудаїзмі ж заборони діють тільки на людей, що сповідують дану вірою, на інших мешканців це правило не поширюються.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися хто такий лихвар.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Словник

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *