Іван Бунін біографія скорочено

Коротка біографія Івана Буніна на українській мові розповість про шлях до визнання відомого російського поета і письменника.

Іван Бунін біографія скорочено

Народився Іван Олексійович Бунін в небагатій дворянській сім’ї 10 (22) жовтня 1870. Дитинство Буніна пройшло в маєтку Орловської губернії неподалік від міста Єлець.
Початкову освіту здобув вдома.

У 10 років Івана Буніна віддали в Єлецьку гімназію. Під час навчання він живе в Єльці в родичів і на приватних квартирах.

Уперше Бунін опублікувався в 1887 році. У петербурзькій газеті «Родіна» були опубліковані вірші «Над могилою С. Я. Надсона» і «Сільський жебрак». Там же протягом цього року були надруковані ще десять віршів і оповідання «Два мандрівники» і «Нефедка». Так почалася літературна діяльність І. О. Буніна.

Восени 1889 року Бунін оселився в Орлі та почав працювати в редакції газети «Орловський вісник»

Поезія Буніна , зібрана в збірку під назвою «Вірші» , стала першою опублікованою книгою. Незабаром творчість Буніна отримує популярність. Наступні вірші Буніна були опубліковані в збірниках «Під відкритим небом» (1898), «Листопад» (1901). dovidka.biz.ua

Знайомства з видатними письменниками (Горьким, Толстим, Чеховим і ін.) робить значний відбиток в житті і творчості Буніна. Виходять розповіді Буніна «Антонівські яблука», «Сосни». Проза Буніна була опублікована в «Повному зібранні творів» (1915).
Буніну двічі (1903 рік, 1909 рік) присуджувалася Пушкінська премія. 1 листопада 1909 він був обраний почесним академіком Санкт-Петербурзької академії наук по розряду красного письменства

У лютому 1920 року при підході більшовиків залишив Росію. Емігрував до Франції.

Подорожує по Європі, Азії, Африці. В еміграції Бунін активно продовжує займатися літературною діяльністю, пише кращі свої твори: «Митина любов» (1924) , «Сонячний удар» (1925), а також головний у житті письменника роман — «Життя Арсеньєва» ( 1927-1929 , 1933 ) , який приносить Буніну Нобелівську премію в 1933 році.

В 1929—1954 твори Буніна в СССР не публікувалися. З 1955 року —найбільш видаваний в СРСР письменник першої хвилі російської еміграції.

Перед смертю письменник часто хворів, але при цьому не переставав працювати і творити. В останні кілька місяців життя Бунін був зайнятий роботою над літературним портретом А. П. Чехова, але робота так і залишилася незавершеною 

Помер 8 листопада 1953 року в Парижі. Похований на кладовищі Сент-Женев’єв-де-Буа у Франції.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *