Коли виник реалізм?

Коли виник реалізм Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Коли виник реалізм?

Історія терміна «реалізм» є тривалою й досить оригінальною. Уперше про «реалістів» заговорили ще в XI—XII століттях. Так називали представників схоластичного філософського напряму, які, на відміну від їхніх опонентів «номіналістів», вважали, що реально існують не індивідуальні поняття та явища, а загальні — універсали; вони, мовляв, передують існуванню поодиноких, конкретних речей.

Тільки через століття термін «реалізм» зазнав переосмислення, його починають застосовувати до явищ літератури. Вважається, що першим, хто почав говорити про реалізм у літературі в Новий час, був Дені  Дідро. Вважається, що реалізм офіційно влився у літературу та мистецтво в 30-их роках ХІХ століття вперше у Франції.

Реалісти на відміну від романістів тяжіли не тільки до зображення дійсності, але й до її позитивного аналізу, виявленню між людиною й суспільством соціальних і психологічних закономірностей. Реалісти пояснювали людину через час, осягали рух сили соціальними відносинами. Відносини могли будуватися за принципом підпорядкування людини або його протидій. Характерний герой реалізму – парубок, що прагне затвердити своє положення в суспільстві, знайти своє місце в суспільстві.

Що таке реалізм?

Реалізм – це стиль і напрям у літературі та мистецтві, які ставили метою правдиве відтворення дійсності в її типових рисах. Панування реалізму слідувало за добою романтизму і передувало символізму. Термін «реалізм» вперше вжив французький літературний критик Жюль Шанфльорі в 50-х роках XIX століття для позначення мистецтва, що протистоїть романтизму і академізму.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися коли виник реалізм.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *