Мао Цзедун біографія скорочено

Мао Цзедун коротка біографія на українській мові великого китайського державного і політичного діяча XX століття, головного теоретика маоїзму викладені в цій статті.

Мао Цзедун біографія скорочено

Народився Мао 26 грудня 1893 року в селищі Шаошань, провінція Хунань в Семне дрібного землевласника. Беручи приклад з матері, він до підліткового віку сповідував буддизм, після чого відмовився від нього. Його батьки не знали грамоти. Батько Цзедуна провчився в школі тільки 2 роки, а мати взагалі не навчалася.

У 1919 році він вступає в марксистський гурток. І вже в 1921 році Цзедун стає одним із засновників Комуністичної партії Китаю. У наступні роки Мао виконував завдання організаційного характеру керівництва КПК і вів активну діяльність по створенню селянських спілок.

Завдяки своїй успішній діяльності, майбутній ватажок вже в 1928-1934 роках організував Китайську радянську республіку, розташовану в сільських районах півдня Центрального Китаю. Після її розгрому він повів великі комуністичні загони в знаменитий Великий похід до північного Китаю.

У 1957-1958 роках Цзедун висунув знамениту програму по соціально-економічному розвитку. Сьогодні вона відома як «великий стрибок» і мала на увазі:

  • Створення сільськогосподарських комун
  • Створення дрібних промислових підприємств в селах
  • Вводився принцип рівного розподілу доходів
  • Ліквідовувалися залишки приватних підприємств
  • Ліквідувалася система матеріальних стимулів
  • Така програма привела КНР до глибокої депресії. І в 1959 році він залишає пост глави держави.

На початку 60-х років Мао зайнявся деякими політичними і господарськими питаннями: він вважав, що відступ від ідей «великого стрибка» зайшов далеко і деякі особини в керівництві компартії не хочуть будувати справжній соціалізм. Тому в 1966 році світ дізнався про новий проект Цзедуна — «культурну революцію». Але і вона не принесла бажаного результату.

Був одружений чотири рази і мав двох синів. Помер Мао Цзедун 9 вересня 1976 року в Пекіні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *