Марк Шагал біографія

Марк Шагал біографія на українській мові скорочено викладена в цій статті.

Марк Шагал (1887-1985) — білоруський і французькийхудожник-сюрреаліст і графікєврейського походження.

Марк Шагал коротка біографія

Марк Захарович Шагал (Мойше Шагал, або Мовша Хацкелевич Шагалов) народився 24 червня (6 липня) 1887 року в єврейскій родині в містечку Ліозно поблизу Вітебська.

У 1907 році він покинув своє рідне місто Вітебськ, приїхавши в Санкт-Петербург, де і проходило навчання під керівництвом Л.Н. Бакста. У 1910 році в Парижі він почав вбирати характерні риси кубізму в свій експресіоністський стиль. Шагал вважається передвісником сюрреалізму.

Після декількох років в Росії, в 1922 році він переїхав до Франції, де прожив більшу частину свого життя. Він часто повторював тематики, витягнуті з єврейського життя та фольклору. Крім того, художник вкрай любив використовувати квіткові символи та символи тварини у своїх полотнах.

Його головні ранні роботи в основному включають фрески для єврейського державного театру. Відомих картини Марка Шагала: «I and the Village» (1911, музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк), «The Rabbi of Vitebsk» (інститут мистецтв, Чикаго).

Шагал розробив декорації і костюми для балету Стравінського «Жар -Птиця» (1945). Дванадцять вітражних стекол Шагала, символізують сімейства Ізраїлю, були показані в Парижі, Нью -Йорку. Після цього вітражі були встановлені в медичному центрі Хадасса в Ізраїлі.

Також Марк Шагал виконав дві великі фрески для театру «Метрополітен- опера». Вони символізували джерела, тріумф музики, були встановлені в 1966 році. Більшість робіт автора виконані з видатною винахідливістю , майстерністю . Крім того Шагал ілюстрував безліч книг, включаючи «Мертві душі» Гоголя, « Fables» Лафотена , а також Біблію (1956). У 1973 році в Ніцці відкрито музей його робіт.

Шагал помер 28 березня 1985 році у прованському місті Сен-Поль-де-Ванс.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *