«Маска Червоної смерті» Едгар По скорочено

«Маска Червоної смерті» (англ. Masque of the Red Death) — розповідь відомого американського письменника Едгара Аллана По, написана і опублікована в 1842 році. Історія оповідає про принца Просперо, який, щоб уникнути чуми під назвою Червона Смерть, замкнувся з царедворцями в своєму замку. Поки люди вмирали від чуми, Просперо влаштував маскарад в семи залах, розфарбованих у різні кольори. Наприкінці маскараду з’являється незнайомець у масці, що зображає обличчя померлого від Червоної Смерті. Розлючений принц намагається протистояти невідомому, який безперешкодно проходить всі різнокольорові зали до найзловіснішого, чорного з криваво-червоними вікнами. Принц вмирає, не добившись нічого, а за ним і всі гості. Як з’ясовується, під саваном незнайомця немає фізичного тіла.

«Маска Червоної смерті» скорочено

Історія починається в замку «щасливого, підприємливого і винахідливого» принца Просперо. Просперо і близько тисячі царедворців замкнулися за високими стінами цього замку, щоб уберегти себе від Червоної Смерті, страшної чуми з жахливими симптомами, яка лютує в країні. У жертв чуми спостерігалися «гострі болі», «раптове запаморочення» і кривавий піт. Як повідомляється, чума вбивала менш ніж за півгодини. Просперо і царедворцям не було діла до страждань населення країни. Вони вирішили перечекати чуму в розкоші і безпеки за воротами, замкненими на міцні засуви.

Одного разу вночі Просперо влаштував для своїх гостей галасливий бал-маскарад, який проходив у шести різнокольорових залах замку. Кожна залу була прикрашена і облаштована своєму специфічному кольорі — блакитному, пурпуровому, зеленому, оранжевому, білому і фіолетовому. Була ще чорна кімната, проте вона відрізнялася за декорації вікон — вони були не чорні, а червоні, «кривавого кольору». Через це кімната виглядала похмуро і в ній практично ніхто не хотів веселитися. У цій кімнаті розташовувалися годинник з чорного дерева, які кожну годину починали дзвінко і протяжно бити, змушуючи музикантів зупинити гру на інструментах, а гостей — танцювати. Лише коли бій годинника припинявся, веселощі поновлювалося.

Коли повинно було пробити 12:00, Просперо і царедворці помітили незнайомця, одягненого в темний, забруднене кров’ю лахміття, схоже на саван. Особа незнайомця було закрите маскою, що зображає труп , який розкладається і симптоми Червоної Смерті. Жахливо розсердившись, Просперо зажадав розкрити особистість незнайомця, щоб згодом знати, кого він карає через повішення. Гості ж злякалися і розійшлись, коли незнайомець почав йти геть від Просперо. Він пройшов шостій зал і зупинився біля останньої, чорної, зали. Просперо переслідував незнайомця з кинджалом. Коли незнайомець повернувся до нього обличчям, Просперо зупинився, голосно закричав і впав замертво. Гості, побачивши це, розсердились і накинулися на незнайомця, але потім від жаху відсахнулися, так як у того під саваном не виявилося фізичного тіла. Після гості почали вмирати один за іншим, поки не залишилося нікого. Оповідання закінчується фразою: «і морок, і розорення, і Червона Смерть поширили на всіх свою безмежну владу».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *