Мастопатія: форми/види

Дізнавшись з раннє опублікованих статей причини мастопатії і загальний опис хвороби, розглянемо які є види/форми мастопатії.

Мастопатія: форми (види)

Властивою дифузним формам мастопатії особливістю є актуальний ряд змін, що виникає в тканині молочних залоз, виділимо їх різновиди:

Дифузна мастопатія, що характеризується переважанням у ній залозистого компонента ( аденоз молочних залоз). Для даної форми мастопатії, як можна припустити з початкового її визначення, властивим є надлишкове розростання залозистої тканини в молочних залозах, за рахунок чого відбувається збільшення молочних залоз, що виробляють молоко.
Дифузна фіброзно-кісткова мастопатія, що характеризується переважанням в супутніх процесах кістозного компонента. Зокрема ця форма мастопатії проявляється утворенням невеликих в розмірах порожнин, що містять рідину ( тобто бульбашок з рідиною), які інакше визначають як кісти.
Мастопатія дифузна кістозно-фіброзна з переважаючим в ній фіброзним компонентом ( мастопатія фіброзна) . У даному випадку мастопатія супроводжується переважанням в молочній залозі сполучної тканини.
Фіброзно-кістозна мастопатія змішана. Для даної форми мастопатії характерним є розростання сполучної тканини при одночасному появі кіст (порожнин) в молочній залозі.
При вузлових формах захворювання молочні залози уражені локально (тобто молочна залоза схильна до ураження не повністю, а лише в певних її сегментах) . Враховуючи особливість ураження при вузловій мастопатії, ділянки ущільнень мають обмежений характер, причому ці ущільнення розвиваються після попередньої їм дифузної форми мастопатії. Найпоширеніша форма вузловий мастопатії — це фіброаденома. Дана кіста має округлу форму, вона досить щільна і рухлива. У більшості своїй фіброаденома формується у жінок в молодому віці. Таке утворення є доброякісним, його усунення проводиться переважно за допомогою хірургічного втручання.

Підсумуємо основні моменти, що стосуються різновидів мастопатії:

Вузлова мастопатія — мастопатія, симптоми якої проявляються на тлі одиничних ущільнень; фіброзно-кістозна мастопатія — симптоми проявляються на тлі розвитку кіст, а також фіброаденом і папілом ( внутрішньопротокових); кістозна мастопатія — симптоми проявляються на тлі формування кіст; дифузна мастопатія — симптоми проявляються на тлі появи безлічі ущільнень у молочних залозах. В цілому фіброзна мастопатія — мастопатія, симптоми якої вказують на актуальність доброякісного за характером процесу, при якому утворюються кісти, фібрози і щільні вузли в молочних залозах.

Також рекомендуємо прочитати інші статті з даної хвороби: симптоми, діагностування та самообстеження ознак мастопатії і подальше лікування мастопатії.

Автор: Гнатюк У рубриці: М

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *