«Мері Поппінс» короткий зміст

«Мері Поппінс» короткий зміст

Розповідь у цій казковій повісті починається з того, що сімейство Бенкс, зібравшись вранці за чаєм, обговорює питання про пошуки нової няні. У будинку вже побувало безліч нянь, але жодна з них не змогла ужитися з дітьми — Джейн, Майклом і близнюками. І тут раптом на порозі будинку з’являється рішуча молода особа, яка представляється Мері Поппінс і заявляє, що вона — їхня нова няня. Звідки взялася Мері Поппінс перед дверима будинку Бенкс — невідомо, виникає таке відчуття, що вона з’явилася тут прямо з повітря або спустилася з неба на великій парасольці-тростині, яку вона тримає в руках.

Мері Поппінс не схожа на всіх інших нянь. Вона — Міс Досконалість, так як не має абсолютно ніяких недоліків (хіба що дуже любить дивитися на своє відображення у вітринах магазинів — але хіба це недолік для чарівної жінки?) Вона сувора і вимоглива, але разом з тим прекрасно розуміє дітей. Вона розповідає їм чарівні казки і поїть мікстурою, яка прямо у неї в ложці перетворюється в морозиво, вона може в’їжджати по сходових поручнях вгору і розстібати гачки і гудзики на дитячому одязі за допомогою погляду.

Крім того, Мері розуміє не тільки дітей, а й тварин, і навіть статуї — завдяки їй діти знайомляться з Хлопчиком з дельфіном в міському парку і дізнаються подробиці про життя однієї бродячої собаки і собаки однієї з їх сусідок. А ще Мері звертає особливу увагу на манери — у неї самої манери просто чудові. А крім парасольки, вона приносить в будинок з собою велику килимову сумку, з якої дістає найрізноманітніші речі, причому, іноді такі, які навряд чи помістяться в звичайну сумку.

Одним словом, Мері Поппінс — дуже незвичайна няня, другої такої просто не існує. Вона чарівниця, але чарівниця, яка повністю зосереджена на дитячих проблемах, і з’являється завжди там, де потрібна допомога дітям. На питання Джейн і Майкла про те, як довго Мері пробуде у них, вона відповідає, що все залежить від вітру — адже за допомогою вітру і своєї парасольки вона і переміщається від одних своїх вихованців до інших. Мері Поппінс робить для дітей чимало чудес — але всі ці чудеса цікаві тільки самим дітям, в світі дорослих вони не мають ніякої цінності. Мері розповідає і показує дітям, що твориться в зоопарку вночі, а також розповідає про будинок, в якому живуть діти, намальовані на блюді з порцеляни.

А ще діти дізнаються від неї, звідки на небі з’являються зірки — їх туди відносить саме Мері Поппінс, і насправді це зірки з фольги, які Мері бере у Джейн і Майкла і приклеює на небо. Зараз діти виявляються саме в тому світі, про який мріяли — світі, наповненому чудесами. Тільки їх турбує одне питання: чи не забудуть вони про все це, коли стануть дорослими — адже дорослі часто не пам’ятають навіть найяскравіші враження зі свого дитинства. Але все ж вони вірять, що таку няню, як Мері Поппінс, вони не зможуть забути ніколи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *