Микола Хвильовий цікаві факти 

Микола Хвильовий цікаві факти з життя неперевершеного прозаїка Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Миколу Хвильового

Микола Хвильовий, справжнє прізвище якого Фітільов, народився 13 грудня 1893 року на території сучасної Сумської області в селищі Тростянець. Спочатку навчався у початковій школі, потім в Богодухівській гімназії.

Записався добровольцем на фронт під час Першої світової війни. Саме життя в окопах, серед солдатської маси починають формуватись його демократичні, частково й більшовицькі симпатії.

Рядовий Фітільов займає активну політичну позицію та займався політичною діяльністю – він був членом полкової ради солдатських депутатів, делегатом армійського з’їзду. Саме в період військової служби Микола зближується з представниками українських національних партій, але залишається сам залишається безпартійним.

Весною 1921 року остаточно переїжджає до Харкова, де розпочинає цілком нове життя — вже безпосередньо Миколи Хвильового, в якому письменник прагнув викреслити свій фітільовський військовий період, залишаючи його відгомони й відблиски на відкуп художніх творів.

Саме в Харкові Микола Хвильовий починає працювати в редакційному відділі Головполітосвіти. Паралельно влаштувався у видавництво «Червоний Шлях» і з головою занурюється в літературну роботу. dovidka.biz.ua Творчий шлях розпочав заявивши про себе двома збірками віршів — «Молодість» і «Досвітні симфонії».

Був одружений із Юлією Уманцевою, у якої була дочку від першого шлюбу — Любов. Хвильовий сприймав її як рідну і ніжно називав Любистком.

Натхненний творчістю Микола Хвильовий починає друкуватися в газетах і журналах — «Штабель», «На сполох». Активно заявив про себе, як про одного з організаторів літературно-художнього життя, члена-засновника багатьох тогочасних літературних організацій — «Гарт» .

Микола Хвильовий – є основоположником нового типу прозописьма.

За його сприяння 16 січня 1922 року утворюється Всеукраїнська Федерація Пролетарських Письменників і Митців із трьома центрами в Харкові, Києві та Москві. Також він став організатором студії «Урбіно».

Число «13» фатальне у житті Миколи Хвильового. Тринадцятого він народився і помер.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Миколу Хвильового.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *