Микола Коперник коротка біографія

Микола Коперник біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Микола Коперник (1473 — 1543) — вчений, астроном, фізик, математик.  Автор геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи.

Микола Коперник коротка біографія 

Народився 19 лютого 1473 року в Торуні, Польща.
У 1491 році вступив до Краківського університету. Саме там захоплюється астрономією, медициною, математикою. Закінчивши університет (1494), не отримав наукового ступеня.

Потім в житті Коперника відбувся переїзд в Італію, а після — вступ до Болонського університету. Однак в 1500 році він залишає навчання, їде в Рим, на батьківщину, до Падуї. Отримати ступінь доктора права в біографії Миколи Коперника вдалося лише в 1503 році, після чого повертається на батьківщину.

1507 — став секретарем, особистим лікарем і довіреною особою свого дядька, а 1510 року — каноніком Вармійської дієцезії. Ці роки (до 1512) Коперник жив у єпископському замку свого дядька, де продовжив свої астрономічні дослідження, одночасно викладаючи у Кракові.

Після того, як в 1512 році помирає дядько, Микола Коперник поселяється в Фромбоке.

Крім теоретичних досліджень, до заслуг Коперника в цей час належать проектування і будівництво гідравлічної машини у Фромборку, що постачала в будинки воду, а також запуск польського монетного двору. Крім того, Коперник вів постійну лікарську практику, зокрема боровся з епідемією 1519 року.

Коперник також брав активну участь у боротьбі з Тевтонським Орденом — під час польсько-тевтонської війни (1520-22).

В 1526 році відкрив закон обігу грошей, надалі названий «Законом Коперніка-Ґрешема».

Філософія Коперника про устрій світу склалася в початку 1500 х років. Геліоцентрична система Коперника містить опис руху, обертання планет. Захоплення астрономією Коперника відображено в найважливішому його творі «De revolutionibus orbium Coelestium» ( Про обертання небесних сфер). Цій праці вчений присвятив понад 40 років.

Закони Коперника описали рух планет по орбітах, добове обертання Землі навколо своєї осі, обертання планет навколо Сонця.

З 1531 року Коперник майже не брав участі у громадському житті (виняток — безкоштовна медична допомога), цілковито присвятивши себе роботі

Вчений помер 24 травня 1543 року в результаті інсульту. Система Коперника, яка описувала модель світу, стала величезним кроком в розвитку людства.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *