Милорад Павич біографія скорочено

Милорад Павич біографія коротко сербського поета, прозаїка, літературознавця, перекладача викладена в цій статті.

Милорад Павич біографія скорочено

Народився в Белграді 15 жовтня 1929 в сім’ї скульптора і викладачки філософії. Учився Милорад Павич у школі імені Карагеоргія в Бєлграді. Писати почав рано, дитинство Павича прийшлося на німецьку окупацію.

У 1949-1953 роках навчався на філософському факультеті університету Белграда, пізніше отримав ступінь доктора філософії в галузі історії літератури в Загребськом університеті.

Перед тим як повністю присвятити себе літературній творчості, М. Павич деякий час викладав у різних університетах (в паризькій Сорбонні, у Відні, Фрайбурзі, Регенсбурзі та Белграді). Був наставником сербського письменника і літературознавця Сави Дамяново. Його перша поетична збірка («Палімпсести») була видана в 1967 році. У 1971 році був опублікований наступний віршований збірник «Місячний камінь» («Месечев камен»).

Крім того М. Павич працював у газетах, писав критичні роботи, монографії з історії стародавньої сербської літератури та поезії символізму, перекладав вірші з європейських мов. dovidka.biz.ua Популярність приніс роман «Хазарський словник» (1984 рік), що став бестселером. За цей роман Павич був нагороджений премією журналу НИН. Його книги перекладені на кілька мов.

У 1991 році увійшов до складу Сербської академії наук і мистецтв.

У 2004 році був номінований на Нобелівську премію з літератури. Не отримав її, поступившись при голосуванні Ельфріді Єлінек.

Павич володів російською, німецькою, французькою, кількома стародавніми мовами, перекладав Пушкіна і Байрона на сербську мову. Член «Société Européenne de Culture», член сербського ПЕН-клубу.

Був одружений на Ясмін Михайлович (сербська письменниця, літературознавець і літературний критик).

Помер 30 листопада 2009 року в Белграді на 81-му році життя від інфаркту міокарда.

Для підготовки вам також може знадобитися хронологічна таблиця Милорада Павича, яку ви також можете знайти на нашому сайті.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *