Анатолій Дрофань біографія та цікаві факти

Анатолій Дрофань біографія Письменники

Анатолій Дрофань біографія та цікаві факти про українського письменника розкажуть про його життя та творчість коротко.

Анатолій Дрофань біографія скорочено

Анатолій Павлович Дрофань народився 17 листопада 1919 року в Ічні, що на Чернігівщині, в родині залізничника. Там же він закінчив семирічну школу в 1935 році й пішов навчатись до Ніжинського педагогічного інститут на робітничий факультет.

У 1938 році Анатолій Павлович вступає на філологічний факультет до Київського університету. Через події Другої світової війни він закінчив навчальний заклад тільки в 1945 році.  З березня того року Дрофань починає працювати завлітредакції  газеті «Молодь України», потім в «Колгоспному селі» та журналі «Україна».

Своє перше оповідання «Перепел» побачило світ 1945 року, а рівно через 11 років вийшла й збірка оповідань – «Журка з Сонцеграда» (1956 рік). Також письменник перекладав з російської мови твори Михайла Алексєєва та Віталія Біанкі.

Разом з письменницькою діяльністю Анатолій Павлович займався громадською роботою: збирав архівні та документальні відомості про видатних людей, записував спогади від Левка Ревуцького, вивчав рід Симиренків, написав спогади про Остапу Вишню та свого викладача з часів університету – Агатангела Кримського.

Його твори перекладено російською, грузинською, білоруською, німецькою  та казахською мовами.

Життя письменника та громадського діяча раптово обірвалось 25 травня 1988 року у видавництві «Радянський письменник».

Анатолій Павлович є автором творів для дітей:  «Журка із Сонцеграда», «Коли я виросту», «Про Барона, Мавру та Мале Вушко», «Янехо», «Альбіон», а також повістей «Загадка старої дзвіниці», «Біла криниця».

Він написав книги «Коли ми красиві», З глибин…», «У кожному камені — іскра», «Буремна тиша», «Таїна голубого палацу» й збірки оповідань «Троянди», «Земля для квітів», «Сонцелюби», «Іменини».

Цікаві факти про Анатолія Дрофаня

  • Анатолій Дрофань біографіяНасправді письменник народився в Прилуках (Чернігівська обл). Але через кілька днів після його народження батька Анатолія Павловича перевели в Ічню на роботу. Так як він не встиг оформити відповідні документи про народження сина, то зробив це в Ічні.
  • Його батько обожнював мисливство. Навіть був головою місцевого товариства рибалок та мисливців. Тому маленький письменник часто бував з татом на полюванні, сидів з ним біля вечірнього багаття та ночував під копицею сіна на природі.
  • Анатолій Павлович крім мисливства та рибальства займався бджільництвом. Він навіть вирощував свій сад. Письменник навіть вивів на батьківщині сорт яблук і назвав його жартома «дрофанівкою».
  • Життя письменника полишило його на творчому злеті. В момент, коли він прийшов до видавництва здавати до друку доопрацьований з урахуванням зауважень рецензентів рукопис «Музи кохання» його не стало.
Оцініть статтю
Додати коментар