«Мона Ліза» цікаві факти

«Мона Ліза», вона ж «Джоконда» — картина Леонардо да Вінчі, знаходиться в Луврі (Париж, Франція), одна з найвідоміших шедеврів живопису в світі.

«Мона Ліза» цікаві факти

1. Повна назва — Портрет пані Лізи дель Джокондо (італ. Ritratto di Monna Lisa del Giocondo)

2. Картина, вважається, є портретом Лізи Герардіні, дружини торговця шовком з Флоренції Франческо дель Джокондо. Написана близько 1503-1505 року.

3. В даний момент картина виставлена ​​в Луврі. За охоронну систему віддали 7000000 доларів. Тут і куленепробивне скло і сучасна складна сигналізація. А спеціально створений мікроклімат не дасть зіпсуватися полотну.

4. За всю історію свого знаходження в Луврі картина не разу всерйоз не постраждала від рук вандалів, хоча її намагалися пошкодити кислотою, каменем, глиняною чашкою і розпорошеною фарбою.

5. Експерти встановили, що дана картина, Мона Ліза, перероблялася два рази. Також було встановлено що перші дві версії були набагато яскравіше.

 мона лиза интересніе факти

6. Ще одним цікавим фактом про картину є те, що жінка на картині не має брів. Ходять чутки, що це тому що, коли влада намагалася відновити картину, брови були випадково видалені. Тим не менш, деякі фахівці вважають, що Леонардо да Вінчі спеціально не завершив роботу, тому що він був неперевершеним перфекціоністом.

7. «Мона Ліза» — це картина, яку найчастіше копіюють.

8. Як відомо, картина безцінна. Єдина ціна, яку можна назвати, так це сума страховки цієї картини. Страховка складе 3 млрд доларів !!!

Крадіжка картини Мона Ліза

21 серпня 1911 картина була викрадена працівником Лувру. Пошуки поліції не принесли результату. Були закриті кордони країни, музейна адміністрація була звільнена. Поет Гійом Аполлінер і Пабло Пікассо перебували під підозрою.

Картину знайшли тільки через два роки в Італії — причому виною тому був сам злодій, який хотів продати картину за оголошенням в газеті  директору галереї Уффіці. Як повідомив злодій він хотів повернути картину на батьківщину. Злодія, з одного боку, хвалили за італійський патріотизм, з іншого — дали йому невеликий термін у в’язниці. Зрештою, 4 січня 1914 картина (після виставок по італійським містам) повернулася до Парижа.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *