Леонардо да Вінчі біографія скорочено

Леонардо да Вінчі біографія скорочено Мистецтво

Леонардо да Вінчі біографія скорочено на українській мові італійського представника мистецтва Високого Відродження розповість про його життя, відкриття, творчість.

Леонардо да Вінчі – італійський художник (живописець, скульптор, архітектор) і вчений (анатом, натураліст), винахідник, письменник, музикант.

Леонардо да Вінчі коротка біографія

Народився 15 квітня 1452 в селищі Анкіано, недалеко від Флоренції, його батько був нотаріусом, а мати звичайною селянкою.

У 1466 Леонардо да Вінчі надходить у майстерню Верроккьо підмайстром художника. У віці 20 років Леонардо да Вінчі отримує кваліфікацію майстра в Гільдії Святого Луки.

Крім живопису, Леонардо да Вінчі вивчав також пластику, архітектуру, математику, фізику і механіку, дивував всіх оточуючих рідкісною багатосторонністю своєї геніальної натури. Не дивлячись на величезні заслуги в галузі точних наук (математики, фізики) і природознавства, Леонардо не знаходив достатньої підтримки і розуміння. Лише через багато років його роботи були по-справжньому оцінені.

Леонардо да Вінчі біографіяЗахоплюючись ідеєю створення літального апарату, Леонардо да Вінчі розробив спочатку найпростіший апарат (Дедала і Ікара) на основі крил. Новою його ідеєю став аероплан з повним керуванням. Однак її втілити в життя не вдалося через відсутність мотора. Також знаменитою ідеєю Леонардо да Вінчі є апарат з вертикальним зльотом і посадкою.

Вивчаючи закони рідини і гідравліку в цілому, Леонардо вніс значний внесок в теорію шлюзів, портів каналізації, перевіривши ідеї на практиці.

Знаменитими картинами Леонардо да Вінчі є «Таємна вечеря», «Мадонна з горностаєм», «Мона Ліза» і багато інших. Леонардо був вимогливий і точний у всіх своїх справах. Навіть захоплюючись живописом, він наполягав на повному вивченні об’єкта перед початком малюнка.

З 1515 Леонардо да Вінчі був у свиті французького короля Франциска I, за яким в 1518 послідував до Франції, де мало працював, і помер 2 травня 1519 в замку Клу, поблизу Амбуаза.

Також ви можете вивчити цікаві факти про Леонардо да Вінчі, щоб розширити свій кругозір.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. вова

  це і так ніхто не прочитає –

  Відповіcти
  1. Альберт

   Ну ну Вова

   Відповіcти
  2. O_o

   ?

   Відповіcти
  3. Смерть мо?калям

   Я прочитала.

   Відповіcти
  4. сігма

   ріл сігма

   Відповіcти
 2. Топчел

  Топчик

  Відповіcти
 3. Ніна

  привіт всім

  Відповіcти