Норма лейкоцитів в сечі дитини

Норма лейкоцитів в сечі у дітей буде трохи вище, ніж у дорослої людини. Але якщо встановлені показники завищені, можна зробити висновок про те, що в крові дитини знаходиться інфекція.

Лейкоцити в сечі дитини норма

Лейкоцити у новонароджених, норма в сечі в полі зору — не більше восьми. Норма лейкоцитів в сечі у хлопчиків менше, як правило, — до п’яти одиниць. Проте частіше у абсолютно здорової дитини нормальний рівень лейкоцитів знаходиться в межах одного- двох лейкоцитів в полі зору.

анализ мочи у ребенка

Лейкоцити вище норми у дітей

Підвищений рівень лейкоцитів новонароджених пояснюється банальною неправильним збором сечі на аналіз. Якщо попередньо не підмити малюка, то аналіз однозначно покаже підвищений рівень лейкоцитів у сечі у дитини — вони потраплять у неї зі слизової дитячих статевих органів. Саме тому, так часто лікарі направляють діток на повторні аналізи. Якщо ніяких ознак хвороби в дитини не має, батькам рекомендують повторно здати сечу з обов’язковим попереднім підмиванням малюка і збором матеріалу в суху чистий посуд.

Це найкращий варіант, адже нерідко перевищена норма лейкоцитів у дитини повідомляє про проблеми зі здоров’ям.

Виникнення лейкоцитурії (появи лейкоцитів в сечі) у дітей може провокуватися :

  • Запаленням нирок.
  • Циститом — запаленням сечового міхура.
  • Уретритом — патологією сечовипускального каналу.
  • Внаслідок сенсибілізації організму алергенними речовинами різної природи.
  • Паразитарними захворюваннями.
  • Збоєм в обмінних процесах.
  • Попрілостями в області піхви. Це стосується маленьких дітей.

Бувають також підвищені лейкоцити в сечі у дитини при ентеробіозі ( гостриках ) .

Дуже часто лейкоцитурія спостерігається у дітей, що посилено займаються спортом або танцями, організм яких піддається фізичним навантаженням інтенсивного характеру.

Для того щоб виявити збудника, до загального аналізу сечі потрібно зробити ще й бактеріальний посів на умовно- патогенну флору.

Слід зазначити, що діти не часто мають якусь небезпечну патологію, тому в багатьох випадках «погані» результати пов’язані з недотриманням правил збору сечі, до якої потрібно ставитися відповідально.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Аналізи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *