Олександр Блок: цікаві факти

Олександр Блок цікаві факти з життя і творчості ви дізнаєтеся в цій статті.

Олександр Блок: цікаві факти

Олександр Блок народився 16 листопада 1880-го року. Прожив недовго — помер, коли йому було всього 41, — але насичене життя, назавжди закріпивши за собою славу генія і одного з найяскравіших поетів Срібного Століття.

Перші вірші Олександр Блок написав у п’ятирічному віці.

У 11-річному віці юний Блок присвятив невеликий цикл віршів своїй матері.

Якщо вірити анкеті, яку Блок заповнював в одному з санаторіїв, де йому доводилося відпочивати, він мав пристрасть до пива і морозива.

Олександру Блоку приписували роман з Анною Ахматовою. Однак після смерті поета Ахматова не раз у своїх мемуарах поверталася до цієї теми, розвіюючи всі чутки про «жахливу ​​пристрасть до Блока».

7 серпня 1921 року у своїй петроградській квартирі Блок помер від запалення серцевих клапанів.

Олександр Блок історія кохання

У 17-річному віці, коли кожен юнак захоплюється романтизмом, він знайомиться і закохується в жінку набагато старше себе. Сталося це в Німеччині, коли Олександр був на відпочинку з матір’ю. До речі, якщо вірити одній з анкет, яку за правилами установи заповнювали постояльці, Олександр Блок дуже любив пиво і просто обожнював морозиво. Але повернемося до цікавого факту в його біографії — першої любові.

Ксенії Садовській було тоді вже 37 років. Однак двадцятирічна різниця не лякала закоханих і їх відносини розтягнулися на довгі 4 роки, але незабаром закінчилися. Кажуть, що сталося це після того, як Садовська віддалася Блоку, який відразу ж охолов до жінки своєї мрії, оскільки визнав її вульгарною і доступною. Він навіть її став зневажати, хоча буквально недавно обожнював і присвячував їй вірші. Цей цікавий факт з життя Блока підтверджують купи листів, які він адресував своїй єдиній Ксенії.

Олександр Блок сімейне життя

Блок був одружений на дочці відомого хіміка Дмитра Менделєєва. Вони були знайомі ще з дитинства, вчений був у приятельських стосунках з дідусем поета. Почуття до Любові Менделеевой були настільки піднесеними, що Олександр Блок довгий час боявся зіпсувати їх, зганьбити плотськими відносинами. Саме її образ ліг в основу «Віршів про Прекрасну Даму».

Блок не гидував повіями, зраджував дружині з оперними співачками, актрисами, солістками циганського хору. Не залишилася осторонь і Люба Менделєєва. Дівиця-дружина поступилася залицянням іншого поета Андрія Білого.

Блок ставився до зрад дружини з розумінням, підкреслюючи, що дружина лише «відповідає на його злочини». Так вони прожили 18 років.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *