Олександр Флемінг цікаві факти

Олександр Флемінг цікаві факти з життя шотландського бактеріолога викладені в цій статті.

Олександр Флемінг цікаві факти

Шотландський бактеріолог Олександр Флемінг народився 6 серпня 1881 року в графстві Східний Ейршир в сім’ї фермера Х’ю Флемінга і його другої дружини Грейс (Мортон) Флемінг.

Він був сьомою дитиною у свого батька і третім — у матері. Коли хлопчикові виповнилося сім років, помер батько, і матері довелося самій управлятися з фермою і виховувати дітей.

Том, його старший брат, став лікарем і заохочував Олександра йти тим самим шляхом.

Флемінг допомагав у військових лікарнях у Франції під час Першої світової війни (1911-1918), де спостерігав, як солдати вмирають від різних інфекцій.

Відкриття Флемінгом пеніциліну змінило світ сучасної медицини, дозволило створити ряд життєво необхідних антибіотиків. Пеніцилін рятував і досі рятує мільйони людей у ​​всьому світі

Неохайність шотландського мікробіолога Олександра Флемінга стала причиною відкриття пеніциліну. Коли 3 вересня 1928 він повернувся в свою лабораторію після того, як цілий місяць був відсутній, то звернув увагу на пробірку, всередині якої утворилася ділянка з цвіллю. Вчений зауважив, що навколо цвілі зникли всі мікробні колонії. Цей феномен зацікавив Флемінга, і він провів дослідження вмісту пробірки. Цвіль належала до роду пеніцилових, а речовину, що погубили мікробів, вчений назвав пеніциліном.

Флемінг був посвячений у лицарі в 1944 році, ставши сером Олександром Флемінг.

У 1945 році Флемінг отримав Нобелівську премію з фізіології і медицині.

У 1999 році журнал Time назвав Флемінга одним з 100 найбільш важливих людей 20-го століття.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *