Перше метро в світі (в Лондоні, в США, в Україні)

В якому році було відкрито перше метро в світі, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Зростання чисельності людства, розвиток машинобудуванні, підштовхнули до будівництва нових шляхів пересування. Так була висунута ідея побудувати метро для підземного пересування.

Коли відкрили перше метро в світі?

Перше метро в світі було відкрито в Лондоні 4 листопада 1848 року. Подав ідею про швидке транспортування місцевих городян Чарльз Пірсон, адвокат.

Першою лінією лондонського метро була Metropolitan Railway з протяжністю 6 км. Спочатку вона охоплювала лише дві станції. Згодом на її основі з’явилася мережа підземки з 420 станцій. Сьогодні станція «Бейкер стріт» збереглася в незмінному вигляді з дня побудови і вважається пам’яткою міста.

Коли відкрили перше метро в США?

Другий метрополітен був відкритий в Нью-Йорку в 1868 як надземний, однак перші надземні ділянки не збереглися і згодом були замінені підземними (перша підземна лінія відкрита в 1904). Метро в Нью-Йорку будували для вирішення транспортної проблеми перенаселеного міста.

Коли відкрили перше метро в Україні?

Перший метрополітен в Україні — Київський і історія його почалася ще в 1884 році. Тоді влада Російської імперії вперше в історії розглянула проект підземного тунелю для залізничного транспорту. Але депутати відхилили його. По-перше, транспортний колапс не загрожував Києву, а по-друге будівництво метро було досить інноваційною розв’язкою для міста. А все нове не дуже віталося. У наступних роках — 1916 і 1918 знову порушувалося питання будівництва метро, ​​але безуспішно.

У 1936 році питання про будівництво метро в Києві піднялося знову студентом Московського інституту інженерів транспорту, який захищав дипломний проект на тему «Проект Київського метрополітену». Підготовка до будівництва в місті почалася в 1938 році, але була перервана Другою Світовою війною. Роботи продовжилися в 1949 році.

У якому році почав діяти Київський метрополітен? 6 листопада 1960 року був запущено першу ділянку київського метро з довжиною в 5,2 км.

У якому році почав діяти Харьківський метрополітен? в 1975 році

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, коли було побудовано перше метро в світі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *