Піфагор біографія скорочено

Піфагор коротка біографія на українській мові давньогрецького філософа і математика викладена в цій статті.

Піфагор Самоський роки життя — 570-490 рр. до н. е.

Піфагор біографія скорочено

Біографію Піфагора важко відокремити від легенд, що представляють його в якості мудреця і великого вченого. Найбільш ранні відомі джерела про вчення Піфагора з’явилися лише 200 років після його смерті.

Імовірно вчений народився на острові Самос, який пізніше покинув на знак протесту проти тиранії правителя Полікрата. Піфагор багато подорожував.

У юному віці Піфагор вирушив до Єгипту, щоб набратися мудрості і таємних знань у єгипетських жерців. Потім Платон опинився у Вавилоні, де пробув 12 років, спілкуючись з магами, поки нарешті не зміг повернутися на Самос, де співвітчизники визнали його мудрою людиною. У той час там продовжував правління Полікрат, через тиранічну влади якого Піфагор вимушений був покинути Самос.

Піфагор влаштувався на півдні Італії. Філософія Піфагора, його спосіб життя привернули багатьох послідовників. Згуртувавшись, вони створили орден, що добився великої влади в Кортоні. Піфагор очолював своє таємне товариство тридцять дев’ять років. Пізніше самому Піфагору довелося виїхати в Метапонт, оскільки поряд з послідовниками, у філософа і вченого було багато супротивників.

Як математик Піфагор досяг великих успіхів. Йому приписують відкриття і доказ теореми Піфагора, створення таблиці Піфагора. Відомо, що члени його ордена займалися космологією, вірили в переселення душ. Філософське вчення Піфагора можна розділити на дві частини — наукове і релігійне.

Також можете ознайомитися з цікавими фактами про Піфагора, щоб підготувати гарну доповідь.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *