Представники просвітництва

Представники просвітництва в Україні, світі створили багато унікальних шедеврів, які зараз читають всі школярі та студенти.
Просвітництво — ідейна течія, що ґрунтувалася на переконанні у вирішальній ролі розуму і науки в пізнанні «природного порядку» для людини і суспільства.

Просвітництво представники

Англія: Дж. Свіфт, Д. Дефо, Дж. Аддісон

Франція: Вольтер, Ж.-Ж. Руссо, Бомарше, Дідро, Ламетрі, Монтеск’є, Маблі

Німеччина: Лессінг, Ґете, Шіллер;

Росія: Фонвізін, Радищев, поети-декабристи;

Україна: Григорій Сковорода

Представники просвітництва: вчені, філософи, письменники, — вважали метою суспільства людське щастя, шлях до якого — переустрій суспільства відповідно до принципів, продиктованих розумом, були прихильниками теорії природного права. Просвітники мали широкий світогляд, в якому виділялися концепція освіченого абсолютизму, ідея цінності людини, критика церкви, патріотизм, осуд експлуатації людини людиною, утвердження самосвідомості й самооцінки особи. Цим просвітники відрізняються від просвітителів, якими є всі носії освіти і прогресу.

Просвітництво зародилося практично одночасно в країнах Західної Європи: Британії, Франції, Нідерландах, Німеччині, Італії, Іспанії,Португалії, але швидко поширилося у всій Європі, включно з Річчю Посполитою і Російською імперією. Велику роль в його становленні відіграв швидкий розвиток природознавства та книгодрукування.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Теорія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *