«Пригоди Цибуліно» короткий зміст

«Пригоди Цибуліно» короткий зміст нагадає лише про головні події в казці Дж. Родарі, тому варто прочитати твір повністю, або ознайомитися з детальним переказом «Пригоди Цибуліно».

«Пригоди Цибуліно» короткий зміст

Здавалося б, що страшного в тому, щоб наступити комусь на ногу? Виявляється, це страшний державний злочин. Саме так відбувається зі старим Циболлоне, батьком Цибуліно, який мав нещастя відтоптати царську кінцівку принца Лимона. При цьому важливо те, що старий і зробив це не по своїй волі, а тільки тому, що його штовхнули. Але для кого це має значення? Циболлоне швиденько «нагороджують» статусом державного злочинця. А в натовпі йдуть чутки про те, що він тримав у кишені не то кулемет, не то пістолет. І, звичайно, тільки і мріяв про те, щоб порішити принца.

Під час побачення з батьком Цибуліно отримав вельми корисну пораду — відправитися мандрувати, щоб під час подорожей набратися корисного життєвого досвіду.

Цибуліно мандрує країною, бачить несправедливість, його подальші пригоди будуть присвячені тому, щоб змінити хоч щось в сформованому порядку.

Вже у другому розділі ми знайомимося з ще одним знаковим персонажем — кавалером Помідором, який незмінно викликає сміх своєю пихатістю і місцями досить дивною поведінкою.

Цибуліно знайомиться з кумом Гарбузом, який мав такий будиночок, в якому можна було жити тільки … сидячи. Правда, щоб цей будинок звести, куму Гарбузу довелося відмовляти собі багато в чому і жити впроголодь. Тим більше прикро йому було, коли в селі з’явився кавалер Помідор, з лимончиками, які були виряджені в усі зелене. Це і був керуючий багатих і знатних графинь Вишеньок. Він вважав, що кум Гарбуз побудував зовсім не скромний і навіть убогий будиночок, а справжнісінький палац. Тим самим, на думку кавалера, майновим правам графинь було завдано шкоди. Так що було вирішено, що будинок слід відібрати у власника. Але не тут то було! З’явився всюдисущий Цибуліно, який повідомив Помідору, що вивчає шахраїв. dovidka.biz.ua І один з них — перед ним. Як би не гнівався кавалер, зустріч з пустуном Цибуліно завершилася тим, що він … розплакався. А все через те, що спробував відтаскати хлопчиська за волосся. Що буває, коли чистиш цибулю, знають всі. Не уникнув гірких сліз і Помідор! Таким чином, Цибуліно нажив собі непримиренного ворога. Зате будинок кума Гарбуза залишився на місці. А хлопчик-цибулинка влаштувався на роботу до майстра Виноградинки, шевця.

Цибуліно продовжував подорожі і познайомився з майстром гри на скрипці, кумом Грушею, і сімейством стоніжок, які також зіграють свої ролі в подальших подіях. Далі було ще одне знайомство, значно менш приємне. Новим знайомим став пес, який відгукувався на кличку Мастино. Його привіз кавалер Помідор, щоб забезпечити охорону будинку кума Гарбуза. Звичайно, Цибуліно не міг ніяк на це не відреагувати. Так що він напоїв пса водою, в якій розчинив снодійне. Протистояння набирає нової сили. Природно, фокус зі снодійним приніс масу позитивних емоцій жителям села, але вони прекрасно зрозуміли, що справа цим не закінчиться. Тому було вирішено заховати багатостраждальний будинок. Оптимальним місцем для цього визнали ліс, в якому жив кум Чорниця. Правда, для нього скромний будиночок виявився чи не палацом (до цього він жив в шкаралупі від каштана). А ще кум Чорниця побоювався, що його пограбують. Тому написав для злодіїв оголошення. У підсумку всі злодії, у яких виникала думка поживитися чимось в цьому будиночку, йшли без особливо цінного видобутку, але з масою позитивних емоцій.

Тим часом до графинь Вишень з’явилися їхні родичі. Деякий барон Апельсин і герцог Мандарин. Перший з них вражав небаченою обжерливістю, а другий — нечувано поганим характером і схильністю до шантажу. Від цього страждали всі: і самі графині, і їх прислуга, і всі їхні піддані. Чимало діставалося і племіннику знатних дам — ​​юному Вишеньці, який не надто любив своїх родичів, але, будучи культурним і вихованим, намагався нікому не набридати, всім догоджати. Єдиною його подругою була Суничка, яка прислуговувала кавалеру Помідору. Ще одним фактором, який постійно засмучував Вишеньку, був його вихователь, Петрушка. Цей індивідуум відрізнявся тим, що писав дивні оголошення, якими забороняв своєму учневі робити абсолютно звичайні речі.

Коли кавалер Помідор дізнався, що будинок кума Гарбуза зник, він не став особливо довго роздумувати. Замість цього попросив у принца Лимона загін поліцейських, які швидко заарештували всіх жителів села. І тут Цибуліно і Редиска, дівчинка з села, познайомилися з Вишенькою. Дружба, яка тільки зародилася, була перервана кавалером Помідором. В результаті Вишенька захворів, бо так сумував за новими і єдиними друзями. Тим часом у в’язниці розгорталися дуже важливі події. Арештанти, серед яких були захисники будинку кума Гарбуза, а також батько Цибуліно і багато інших, перезнайомилися між собою і між іншим відбили напад армії мишей. У в’язниці опинився і Цибуліно. Правда, і тут йому посміхнулася удача. Він познайомився з Кротом, який допоміг йому перебратися зі своєї камери в іншу, а потім і втекти. У боротьбу включився і Вишенька, який дуже хотів допомогти Цибуліно. Він роздобув ключі від підземелля у кавалера Помідора. В результаті сталася масова втеча ув’язнених. А далі було ще багато цікавих подій на зразок пригод з тюленем, пригод сищика містера Моркоу і його пса Тримай-Хапай, поїздки в дивовижному поїзді, співпраці з павуком-листоношею. Крім того, сеньйору Помідору знову довелося поплакати!

Результатом всіх пригод стало те, що юний Цибуліно не тільки звільнив з ув’язнення батька, але і зміг повалити владу ганебного принца Лимона і його прихильників. Після цього все змінилося! В державі з’явилися Палац дітей, ляльковий театр і нова школа, в якій міг вчитися і знатний Вишенька і простий хлопчисько Цибуліно.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *