Розмноження лишайників

Як розмножуються лишайники та які є способи розмноження лишайників, ви дізнаєтеся в даній статті.

Розмноження лишайників

Лишайники — це особливі комплексні організми, що з’являються завдяки співжиттю певних видів грибів з організмами, здатними до фотосинтезу, — водоростями або ціанобактеріями.

Від інших організмів, у тому числі й від окремих грибів і водоростей, вони відрізняються за формою, будовою, характером обміну речовин, наявністю лишайникових речовин, способами розмноження, повільним ростом.

Лишайники розмножуються переважно вегетативно — ділянками своєї слані, що складається з клітин і гриба, і водорості.

А в деяких лишайників для вегетативного розмноження з’являються спеціальні спеціальними утвореннями — ізидії і соредії.

Соредії утворюються всередині слані в гонідіальному шарі листуватих та кущистих лишайників. Сформовані соредії виштовхуються із слані назовні, підхоплюються й розносяться вітром. За сприятливих умов вони проростають у нових місцях і утворюють нові лишайники. Соредіями розмножується близько 30 % лишайників.

Ізидії — вирости верхньої кірочки слані. Мають вигляд зернин — циліндричних або коралоподібних виростів чи маленьких листочків. Усередині цих виростів містяться клітини водоростей, оточених гіфами гриба. На відміну від соредій, ізидії не висипаються на поверхню слані, а разом з його шматочками відламуються тваринами чи людиною і за сприятливих умов розростаються в лишайник. Розмноження ізидіями трапляється у 15 % лишайників.

Кожен компонент лишайнику може розмножуватися самостійно: водорості — поділом, гриби — спорами.

Статеве розмноження лишайників – утворюються статеві спороношення у вигляді плодових тіл. Розвиток і дозрівання їх триває 4-10 років. В плодовому тілі розвивається жіночий статевий орган – архикарп.

Автор: Alina У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *