Розповідь про коня

опис коня Зоологія

Повідомлення про зубра на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про зубра може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про коня

Коні – це ссавці, тварини із загону непарнокопиті. Це одні з перших одомашнених тварин. Самці коней називаються жеребцями, самки коней називаються кобили.

Коні бувають дикі і домашні. У дикій природі коні живуть переважно в степовій зоні, найчастіше невеликими табунами. А домашні живуть поруч з людиною, в стайнях.

Опис коней

Це, як правило, кремезні тварини з відносно великою головою і довгими кінцівками. Голова і тіло довжиною від 200 до 300 сантиметрів, хвіст від 30 до 60 см у довжину, висота в плечах становить від 100 до 160 сантиметрів, вага дорослих тварин 175–450 кілограмів.

Тіло коня покриває волосяний покрив, довжина і жорсткість якого варіюється в залежності від місця проживання: чубчик, грива і хвіст мають довге і шовковисте волосся, тоді як тулуб захищено коротшою і жорсткою шерстю. Забарвлення сіре або коричневе в більшості видів, а зебри відомі чорно-білим смугастим хутром. Колір покриву визначає масть коня, з віком інтенсивність забарвлення може змінюватися.

У коней добре розвинений слух, хороший зір і нюх.

Тривалість життя коней – 25-35 років, хоча зустрічаються і довгожителі. Відомі факти, коли коні досягали віку 45 і навіть 60 років.

Чим харчуються коні?

Коні, як і інші жуйні тварини, харчуються травою. Апетит у коней чудовий. Взимку в раціон обов’язково додають сіно і такі продукти, як овес, кукурудзу, ячмінь, висівки, яблука, моркву, буряки і картоплю.

Значення коней

Уже багато століть кінь допомагає людині. Колись кінь був основою селянського господарства. Їх утримували для перевезення вантажів, людей, для роботи на сільськогосподарських угіддях. Існує навіть така одиниця виміру як «кінська сила».

Також коней використовували на війні, як засіб пересування. Зараз коней тримають для участі в змаганнях і різних спортивних заходах, для лікувальної верхової їзди або просто для задоволення.

У деяких країнах коней досі застосовують в сільському господарстві, а в деяких важкодоступних високогірних районах вони є чи не єдиним транспортом.

Сподіваємося, викладена інформація про коней допомогла Вам. А власну розповідь про коней Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар