Розповідь про Нідерланди

Повідомлення Нідерланди викладено в цій статті. Розповідь про Нідерланди можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Нідерланди

Країна Нідерланди має ще й неофіційну назву — Голландія. Дане держава розташована в північно-західній частині Європи. Назва держави походить від слова «Nederland», що з голландського означає — «низовинна країна».

Столиця Нідерландів — місто Амстердам.

Форма правління — конституційна монархія на чолі з королем і королевою.

На заході і півночі вона межує з Північним морем. На півночі з п’ятьма островами — Терсхелінг, Вліланд, Тексель, Аміланд і Схірмонніког. На сході Голландія межує з Німеччиною і Бельгією на півдні.

Площа Нідерландів — 41 532 км² разом з морськими внутрішніми водами. Людина активно висушує річки, болота і озера, за рахунок чого його територія збільшується.  Унікальність Нідерландів полягає в тому, що досить велику частину території країни було отримано шляхом осушення.

Населення Нідерландів становить 17,100,475 осіб (2017).

Клімат Нідерландів

Клімат країни морський, з теплим літом і м’якою зимою. На клімат впливають море і тепла течія Гольфстрім: вітряна і волога погода характерна для всіх сезонів року. Як правило, температура взимку, не опускається позначки нижче нуля. А влітку, навіть в самий жаркий період липня-серпня — температура не піднімається вище, ніж + 20 ° С. Відмітна риса клімату Голландії — швидка зміна погодних умов та непередбачуваність. Для країни  характерні тумани, рідкі снігопади. Навіть взимку опади часто випадають у вигляді дощів. За рік випадає до 650-750 мм.

Рельєф і корисні копалини Нідерландів

Країна умовно поділяється на 2 частини. На півночі та заході знаходяться низько лежачі землі, більша частина яких розташовані в дельті річок Рейн, Маас та Шельда. По березі моря тягнеться смуга піщаних дюн шириною до 405 м та висотою до 60 м, які разом з системою гребель, дамб та шлюзівзахищають низинні родючі землі (марші) від затоплення.

Південна та східна частина країни лежить вище рівня моря. На сході переважають горбисті ландшафти, а південний район займають піщано-глинисті рівнини, які переходять в горбисто-лесові ландшафти передгірної частини Арденн. У найпівденнішій частині Лімбургу місцевість підвищується до 300–320 м.

У країні є запаси наступних копалин — нафти і природного газу, бурого і кам’яного вугілля, каоліну, кухонної солі і торфу.

Великі міста Нідерландів

Крім Амстердама, столиці Голландії, в країні є і інші великі міста — Роттердам, Ейндховен, Гаага, Утрехт. Вони утворюють агломерацію під назвою Рандстад.

У місті Роттердам знаходиться найбільший в світі порт, тому Нідерланди є важливими воротами в Європу. І не тільки по воді: Амстердамський аеропорт Схіпхол (Schiphol) вважається одним з найбільших аеропортів Європи.

Чим славляться Нідерланди?

Голландія славиться тюльпанами і вітряками, сирами, велосипедами, сабо, каналами, музеями і будинками відомих художників. Також не можна забути про вулицю червоних ліхтарів і кав’ярні.

Церкви Неуве-Керк, Ауде-Керк, Уде-Керк, королівський палац, місто в мініатюрі Мадюродам, готична церква XV століття, церква Онзе, будівля Міських Терезів — ці пам’ятки і приваблюють туристів.

Сподіваємося, що Вам допомогла розповідь про Нідерланди в підготовці до занять. А своє повідомлення про Нідерланди Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *