Розповідь про роль дощу навесні

Міркування про необхідність дощу допоможуть зрозуміти про його значення в природі.

Розповідь про роль дощу навесні

Кожен з нас бачив неймовірне атмосферне явище – дощ. І кожен може його описати. А от для чого потрібен дощ, як каплі води попадають в небо і чому падають на землю, ми спробуємо розібратися.

А все відбувається так. Вода під впливом тепла починає випаровуватися і водяний пар піднімається вгору за рахунок того, що він значно легший за саме повітря. А чим він вище піднімається догори – тим стає холодніше. І коли температура досягає критичного рівня, пар перетворюється назад в маленькі краплинки води, які зависаючи у просторі, перетворюються на білі, невагомі хмаринки. Коли в ній накопичується надто велика кількість крапель

– хмара стає сірою і збільшується в розмірах. І в якийсь момент вона не витримує і волога виривається з неї назовні, випадаючи на землю у вигляді дощу. Як правило, «розрив» хмари відбувається тоді,коли вона зіштовхується з холодним вітряним потоком, який охолоджує накопичений в ній конденсат.

Яка роль дощу навесні?

Весною дощ потрібний як ніколи. З приходом тепла, зимовий сніг тане, напуваючи землю та зелень, яка починає проростати. Після його зникнення, до неба вже тягнуться молоді паросточки, а сонце все вище піднімається над горизонтом. Своїм промінням воно все більше зігріває все навкруги, випаровуючи останню вологу з землі. Це призводить до того, що настає посуха і рослини перестають рости далі. Тут-то і потрібен дощик. Наситивши землю вологою та розчинивши мінеральні солі, він сприятиме інтенсивному росту рослин, які будуть радувати нас все літо і осінь. Ось чому весняний дощ такий потрібний, адже він потрібний для життя рослин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка роль дощів навесні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *