Ряд Комахоїдні

В цій статті розглянемо яка характеристика комахоїдних тварин.

Ряд Комахоїдні

Комахоїдні — це ряд примітивних плацентарних ссавців типу хордові.

Родини комахоїдних: кротові, єжакові, щілинозубі, пригунчикові, златокротові, тенрекові, землерийкові. Загони, в свою чергу, діляться на понад 60 пологів, що включають понад 300 видів.

Розмір комахоїдних ссавців — дрібні і середні.

Покриви тіла комахоїдних — землерийок, кротів служить коротка щільна шерсть, тенрек — щетина, їжаків — голки. У шкірі тварин є особливі шкірні залози, у деяких видів вони виділяють секреті з сильним запахом.

Забарвлення шерсті комахоїдних різноманітне — від сірого до чорного кольору, іноді плямисте.

Голова комахоїдних подовженої форми, часто є рухливий хоботок із довгими чутливими волосинами.

Очі та вуха цих тварин невеликих розмірів і практично непомітні. У них дуже добре розвинений нюх і дотик. Зуби у всіх тварин цієї групи диференційовані слабо.

Кінцівки комахоїдних стопоходячі, на кожній є по п’ять пальців з кігтями. Хвіст може бути майже непомітний, як у їжака, або дорівнювати по довжині величині тіла, як у хохулі.

Комахоїдні — полігамні тварини. Розмножуються  комахоїдні 2-3 рази в рік, в посліді може бути від одного до двадцяти дитинчат. Народжуються малята сліпими, голими і безпорадними, але вони швидко розвиваються і ведуть самостійне життя.

Представники ряду пристосувалися до наземного, підземного та напівводного способу життя.

Значення комахоїдних полягає в тому, що вони є членами різноманітних природних біоценозів. Для людини деякі види комахоїдних служать об’єктами хутрового промислу (кроти, хохулі). Комахоїдні поїдають членистоногих — шкідників сільського і лісового господарства. Але самі можуть бути небезпечні для людей, так як деякі з них — проміжні господарі кліщів — переносників серйозних захворювань. Рідкісні види комахоїдних, такі як хохуля, щелезуб, занесені до Червоної книги і знаходяться під охороною.

Представники комахоїдних — їжак, землерийка, кріт, хохуля.

Землерийки подібні до мишей. Найпошире­ніша бурозубка звичайна. Її невелике тіло, завдовжки 7— 10см, вкрите темно-бурим хутром. Бурозубка найчастіше живе в лісах і на луках, але може жити і в степах, і в тундрі.

Тіло крота пристосоване до життя в норах і риття: воно мускулисте, циліндричної форми, без вушних раковин на голові, шия майже непомітна. Кріт риє землю сильними передніми кінцівками — вони короткі, але з широкою кистю та міцними кігтями. Такою лапою, наче лопатою, кріт розпушує землю і відки­дає її назад. Він живе постійно в темряві, тому очі в нього недорозвинені, завбільшки з макове зернятко. Тварина шукає їжу за допомогою добре розвинених нюху й дотику.

Їжак звичайний живиться безхребетними, переважно личинками комах. Коли настає зима й не вистачає їжі, їжак ховається в заздалегідь приготовлене лігво і впадає в глибоку сплячку. Температура його тіла знижується, дихання стає нечастим, серце працює повільно й слабко — весь організм тварини перебуває в глибокому заціпенінні, аж поки не настане тепла пора року.

Автор: Alina У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *