Середньовіччя цікаві факти

Середньовіччя цікаві факти про даний період історії Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Середньовіччя

Багато людей Середньовіччя вважали, що купання було чимось нездоровим, а сидіння у воді, особливо в гарячій, дозволяла хворобі потрапити в організм. Навіть якщо людина вирішувала прийняти водні процедури, то найчастіше вона робила це навіть не знімаючи з одягу – боялась підхопити інфекцію.

Ідеальний образ дівчини Середньовіччя – дівчина з високим чолом. Тому красуні мали звичку вищипувати волосся зі скронь щоб візуально збільшити чоло і наблизитись до стандартів краси.

В добу Середньовіччя, жінкам, яких було спіймано на зраді чоловікові – коротко стригли волосся. Тому довге, доглянуте волосся було символом вірності та гордості заміжньої жінки.

Заміж в білому ніхто тоді не виходив. Біла тканина вважалась самою дешевою. Чим вона була яскравіша, тим дорожчі барвники були використані при її окрасці.

Будинки смерділи сечею і калом. Оскільки водопроводу тоді не було — більшість людей ходили в горщик, який могли з легкістю вилити з вікна кому-небудь на голову. Тому сморід стояв моторошний і слизько було на вулицях, не тільки взимку від цього. Вулиця середньовічного міста являла собою бруківку з товстим шаром людських і тваринних екскрементів. На вулиці пахло сумішшю гниючих рослин, їжі, гною, сечі і калу.

Основними продуктами харчування селян були переважно каші і різні злакові, такі як ячмінь, овес, жито, і бобові: горох, сочевиця, боби, квасоля. Хліб теж входив в основний раціон, але при цьому він відрізнявся своєю якістю. Для бідняків це був житній хліб грубого помелу і всілякі коржики, а для багатіїв — пшеничний хліб з просіяного борошна. Вкрай популярна в ті часи була ріпа. Заможні люди час від часу могли побалувати себе лобстерами та устрицями.

Пиво вживалося тільки в деяких регіонах — Північна і Центральна Англія, Шампань, Фландрія, Артуа. Той напій, який вони пили, лише віддалено нагадує пиво, яке ми п’ємо зараз. Його не ароматизовували хмелем. Середньовічне пиво дуже швидко псувалося, тому його випивали відразу після виготовлення.

Під вишуканими вбраннями аристократи носили шовкову білизну щоб ніякі паразити не могли до них причепитись за рахунок гладенької тканини.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Середньовіччя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *