Симон Петлюра біографія скорочено

Симон Петлюра біографія скорочено викладена в цій статті.

Петлюра Симон Васильович — український державний, військовий та політичний діяч.

Симон Петлюра біографія коротко

Народився Симон Петлюра у Полтаві 10 (22) травня 1879. У віці 13-ти років розпочав навчання — спочатку в церковнопарафіяльній школі, згодом у Полтавській духовній семінарії (1895–1901).

У 1900 році вступив в революційну українську партію. З тих пір почалася його активна партійна діяльність. Трохи пізніше виступив одним із засновників, а потім і лідерів соціал-демократичної робітничої партії. Коли ж в 1917 році була проголошена УНР, недовго пропрацював в уряді на посаді військового секретаря.

Від 28 червня — 31 грудня 1917 Симон Петлюра член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ.

З листопада 1918 року Симон петлюра головний отаман військ УНР.

У 1918 році, після державного перевороту Скоропадського, біографія Симона Петлюри стала відома як найяскравіший представник опозиції режиму диктатури. Після відновлення УНР, управління було передане Винниченко. А в лютому 1919 року майже вся повнота влади перейшла до Петлюри.

9 травня 1919 — 10 листопада 1920 Симон Петлюра голова Директорії УНР.

За період правління Петлюри було зроблено кілька реформ, в основному військових. Він сформував армію, яка виступала проти захоплення України Червоною Армією. Проводячи війну з Польщею, програв, після чого емігрував з УНР в 1920. Потім з Польщі Петлюра переїхав до Угорщину, Австрію, Швейцарію, Францію.

У жовтні 1924 р. оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» і продовжував виконувати обов’язки голови Директорії УНР і Головного Отамана УНР.

У Парижі 25 травня 1926 Петлюра був убитий.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *