«Таємниця Марі Роже» Едгар По

Таємниця Марі Роже (англ. The Mystery of Marie Rogêt) — розповідь 1842 року американського письменника Едгара По. Є продовженням оповідання «Вбивство на вулиці Морг», але на відміну від нього, «Таємниця Марі Роже» заснована на реальних фактах, хоча дію перенесено з Нью-Йорка в Париж.

«Таємниця Марі Роже» скорочено

Молода парижанка Марі Роже, що працює в парфумерному магазині, має безліч шанувальників. Але одного разу вона раптово зникає. Справою вже починає займатися поліція, але через тиждень Марі повертається додому. Негласно було вирішено не згадувати про подію. Незабаром після цього Марі йде з парфумерної крамниці і живе з матір’ю.

Через три роки Марі знову пропадає. На четвертий день на березі Сени виявлений її труп. Вбивство стало сенсацією, проте це частково завадило поліції вести розслідування. За інформацію про вбивцю обіцяна велика сума в 30 000 франків, але безуспішно. Зневірений префект поліції звертається до Дюпена за допомогою.

Дюпен, уважно і неупереджено підійшовши до доказів, відновив хід подій (що не вдавалося зробити поліції) і довів, що вбивця діяв один (хоча була поширена версія про злочинну групу). Далі Дюпен викриває автора гнівних листів у різні паризькі газети, який прагнув звалити провину на одну з злочинних груп. Нарешті, йому вдається встановити (за характером зроблених злочинцем вузлів і по таємничому зникненню Марі три роки тому), що злочинець був моряком.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *