Цікаві факти про гриби

Чи знаєте Ви щось цікаве про гриби? Цікаві факти про гриби на українській мові розкриють багато невідомого.

Цікаві відомості про гриби

Сьогодні налічується понад 100 тисяч видів грибів, що поєднують в собі деякі ознаки як рослин, так і тварин.

1. Armillaria ostoyae або Медовий гриб — є найбільшим живим організмом на планеті. Його міцелій охоплює площу 2384 акрів, в районі гірського ланцюга Блакитні гори (Орегон, США). Вік цього гриба оцінюється в 2,5 тисячі років.

2. У тропічних лісах Амазонії існують види грибів, спори яких піднімаються високо в повітря, створюючи поверхню для конденсації води, і, таким чином, викликаючи дощ.

3. Найдорожчими грибами в світі є трюфелі — їх вартість на даний момент становить від 3 до 7 доларів за 1 грам, в середньому.

4. Мухомор і бліда поганка, є найбільш отруйними грибами в світі — шапочки останньої досить, щоб отруїти 3-4 людей. При цьому ніякі види обробки, не усувають токсичної дії.

отруйні гриби5. Одна з цікавих властивостей грибів — вироблення вітаміну D, яка, аналогічно організму людини, активізується під впливом сонячних променів.

6. Близько 144 види грибів містять психоактивні речовини, які можуть викликати у людини галюциногенні і інші відчуття, схожі з відчуттями від вживання наркотиків. Причому, більше сотні з них ростуть тільки в Південній Америці, зокрема, на території країн Карибського басейну.

7. Найстаріший гриб був знайдений в 1859 році, в скам’янілості, вік якої близько 420 мільйонів років.

8. Багато грибів, як і рослини, ростуть в сторону світла, орієнтуючись за сонцем. Ось тільки вчені поки все ще не розуміють, як саме і для чого, ці організми використовують сонячне світло.

9. Стінки спор грибів містять хітин — найжорсткішу біологічну речовину на планеті.

10. При сприятливих умовах, спори деяких грибів можуть знаходиться в стані «спокою» протягом десятиліть і навіть століть, зберігаючи при цьому здатність до проростання.

11. Життєздатність грибів може викликати здивування у кожного — деякі їх види здатні витримати всі можливі види випромінювань, а в 2002 році, грибниця була виявлена ​​навіть всередині зруйнованого реактора в Чорнобилі.

12. Деякі види грибів виробляють антибіотики, які знищують мікроорганізми, що конкурують з ними за доступ до живильних речовин.

13. 350 мільйонів років тому, на території нинішньої Саудівської Аравії, росли гриби, висота яких досягала 8-10 метрів!

14. У Китаї вирощується близько 70% усіх вирощених на продаж грибів в світі.

15. Веселка звичайна — найдинамічніший вид грибів. Хоча й живуть вони всього близько двох днів, але, швидкість їхнього росту може досягати 5 мм на годину.

16. Гриби-трутовики, що ростуть на стовбурах дерев, можуть жити до 80 років.

17. Гриби є цінним джерелом білків, і при цьому, містять майже нульову кількість холестерину.

18. Гриби присутні у всіх біологічних нішах — у воді, на суші і в повітрі.

19. Вони грають важливу роль в біосфері, розкладаючи всілякі органічні матеріали, тому багато грибів є небезпечними шкідниками, які завдають серйозної економічної шкоди.

20. Деякі види грибів активно використовуються людиною в харчових, господарських і медичних цілях.

Цікаве про гриби для дітей допоможе підготуватися до заняття та розширити ваше повідомлення незвичайною інформацією.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *