Цікаві факти про Молдову

Цікаві факти про Молдову

Історія вина Молдови починається в 3000 р до н.е., в той час як перші виноградні лози були зареєстровані тут 7000 років до нашої ери. Корінні сорти надають справжність і унікальність молдавським винам, на частку автохтонних сортів припадає 10% виноградників. Майже чверть населення бере участь в процесі виготовлення вина і виноградарства.

Крікова є найбільшим винним погребом в Європі, в той час як Мілештій Мічь є найбільшою колекцією вина в світі, більше 1,5 млн пляшок вина.

Молдова є сьомим за величиною виробником волоських горіхів в світі.

Чорноземи Молдови є одними з найбільш родючих грунтів у світі.

Молдова — одна з трьох країн у яких національний прапор відрізняється за своєю лицьовою і зворотньою стороні — інші дві: Парагвай і Саудівська Аравія.

Молдова — одна з найменших країн в Східній Європі, незважаючи на це, має 2 автономних регіонів: Придністров’я і Гагаузія.

Більшість людей в Молдові є двомовними і вільно володіють, принаймні однією іноземною мовою.

Гагаузька мова, якою розмовляють в південному регіоні Молдови, включена в список зникаючих мов ЮНЕСКО, її знають лише 180 000 людей.

Північне місто Сорока добре відоме як «столиця» ромів (циган). Тут живе «Циганський король», який насправді бути бароном ромів Молдови.

У Молдові Ви знайдете найбільше село в Європі — Конгаз.
Також Ви знайдете найбільшу в світі будівлю у формі пляшки (28м), що представляє із себе музей міцних напоїв в селі Тернівка.

У період Радянського Союзу, Молдова виробляла спеціальну їжу для космонавтів. Саме в Молдові, були розроблені унікальні технології і методи виробництва і зберігання фруктів, і ягід.

Печера Еміля Раковіца, в Криве, є третьою за величиною гіпсовою печерою в світі і знаходиться на восьмому місці в списку найбільших печер у світі.

Геодезична дуга Струве розташована в селі Рудь, на півночі Молдови, є надбанням внесеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Молдові 18 державних і 11 приватних вищих навчальних закладів.

Найбільш відвідуване туристами місце в Молдавії — це її столиця, Кишинів

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *