Цікаві факти про Прагу. Чим славиться Прага?

прага цікаві факти Цікаві факти з географії

Цікаві факти про Прагу розкажуть чим славиться Прага, які там є визначні місця та дивні закони.

Цікаві факти про Прагу

1. Місцеві жителі п’ють найбільше пива у світі – і воно дешевше за воду
Навіть ті, хто не п’є пиво, знають, що батьківщиною пива є Прага. Чеські місцеві жителі вперше зварили нині відомий напій у середині 19 століття. Однак виробництво пива бере свій початок приблизно з 993 року нашої ери, місцеві жителі люблять називати його «рідким хлібом».

Сьогодні Чехія споживає більше пива на душу населення, ніж будь-яка інша країна. Це приблизно 161 літр пива на людину на рік.

2. Празький град – найбільший замок у світі.
У Книзі рекордів Гіннеса Празький Град внесений як найбільший замковий комплекс у світі. Він  внесений до списку ЮНЕСКО. Площа палацу 70 000 м².

3. У цьому місті знаходиться старовинний астрономічний годинник
Празькі куранти, відомі як Празький орлой, є однією з найвідоміших визначних пам’яток міста. Середньовічний годинник, який щодня захоплює натовп, був встановлений у 1410 році і сьогодні є найстарішим робочим годинником у своєму роді.

4. Химерні архітектурні пам’ятки
Всесвітньо відомий чеський скульптор Давид Черні є автором багатьох химерних скульптур, якими всіяно празьке місто. Найвідомішими є гігантські немовлята, які повзуть на 216-метрову Празьку чи Жижковську телевежу. Природно, колись ця будівля була визнана однією з найпотворніших будівель у світі.

цікаві факти про прагу

5. У Празі діє на пластикові вікна
У Празі заборонено встановлювати металопластикові вікна замість класичних дерев’яних. Це зроблено для того щоб зберегти чарівну атмосферу стародавнього міста. Також у місті діє закон про заборону встановлення супутникових тарілок на фасадах та дахах будівель.

6. Празький громадський транспорт – один із найточніших у Євросоюзі: 91% усіх автобусів, трамваїв та електричок приходить на зупинки строго за розкладом.

7. Гітлер заборонив бомбити Прагу
Існує легенда, що Гітлер, побачивши Прагу, був настільки вражений її красою, що заборонив бомбардувати місто під час Другої світової війни.

8.  Вік Праги – близько 1150 років. Якщо точніше, вона була заснована у 880 році.

9. У Празі понад 100 років діяла пневматична пошта. Вона була пошкоджена через повінь в 2002 році.

10. Прага – туристичне місто. Чеська столиця займає четверте серед міст місце Європи за відвідуваністю туристами. Більше туристів лише у Парижі, Римі та Барселоні.

11. Одне з найбільш інстаграмних місць у Празі — «Танцюючий дім». комплекс із двох веж, химерно вигнутих проти всіх законів фізики згідно з фантазією архітектора. Вони символізують танцюючу пару.

12.  У столиці Чехії розташований найвужчий будинок у світі, шириною всього 225 см. Побачити його можна на вулиці Анежській.

Оцініть статтю
Додати коментар