Цікаві факти про надпровідність

Чи знаєте ви щось цікаве про надпровідність ? Цікава інформація про надпровідність для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про надпровідність 

Про надпровідність як про фізичне явище стало відомо в 1911 році. Відкриттям цього унікального явища, який не має жодного аналогу в класичній фізиці, ми зобов’язані геніальному вченому Гейке Камерлінг-Оннесу з Голландії. В 1913 році автор цього відкриття отримав навіть Нобелівську премію. Цікаво, що її формулювання було таким: «За дослідження властивостей речовини при низьких температурах, що обумовили, крім усього іншого, отримання рідкого гелію». Але парадокс в тому, що незважаючи на отримання Нобелівської премії, дослідження надпровідності займались лише одиничні фізичні лабораторії.

З 1955 року відбулося технічне застосування надпровідників. За їх допомоги було створено перший електромагніт. З часу відкриття явища та моменту впровадження в життя пройшло цілих 56 років.

Перші експерименти над надпровідністю та дослідження рідкого гелію в Радянському Союзі були започатковані Л. В. Шубніковим, що очолював Кріогенну лабораторію в Харківському фізико-технічному інституті. Завдяки його праці було відкрито надпровідники ІІ-го порядку (роду) – сплави та більш складні метали. Їх широко почали використовувати в електромережах і приладах.

Широкого застосування набула надпровідність в енергетиці та транспорті. Можна сміливо стверджувати, що вона на 30 – 50 % входить до складу різноманітної техніки.

Серед новостворених моделей електромагнітів для фізичних досліджень та машин використовують турбогенератори, двигуни, надпровідникові трансформатори і ділянки кабелів, підшипники і прилади.

Корейська компанія LS Cable випускає надпровідний силовий кабель, що забезпечує передачу потужності з п’ятикратним збільшенням її обсягу та значним зменшенням витрат на 500 метрів – така заявлена довжина лінії розподільної високовольтної системі на 22,9 кВ, 50 МВА.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось нове про надпровідність.

Оцініть статтю
Додати коментар