Цікаві факти про планети гіганти

Цікаві наукові факти

Цікаві факти про планети гіганти ви можете дізнатися в цій статті.

Планети-гіганти – чотири планети Сонячної системи: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун; розташовані за межами кільця малих планет.

Планети гіганти: цікаві факти

За будовою планети-гіганти газоподібні, в їх складі багато водню і гелію, вони розріджені і їх відрізняють великі розміри. Єдиний виняток з чотирьох вищезазначених планет становить Плутон, оскільки хімічні елементи його оболонки близькі до планет земної групи. Але серед головної відмінності цих планет, звичайно, розмір – навіть самий маленький Уран в п’ятнадцять разів більше Землі.

У кожної планети-гіганта в центрі є своє тверде ядро. За мірками самих планет-гігантів ядро ​​це абсолютно невелике, однак якщо порівнювати ці ядра з ядрами планет земної групи, то будь-яке з них набагато більше ядер земних планет.

Кожен пам’ятає, що Сатурн знаменитий своїми кільцями, але далеко не всі знають про наявність таких же кілець і у інших чотирьох планет, вони мають трохи інший хімічний склад і менш помітні, тим не менш, при спостереженні за гігантами за допомогою астрономічної техніки можна їх побачити .

Планети гіганти мають велику кількість супутників. У Юпітера налічується 67 супутників, у Сатурна 62 супутника, у Урана 27, а у Нептуна лише 14 супутників. Для порівняння у Землі є лише один супутник – це всім відомий Місяць. Супутники гігантських планет становлять особливий інтерес для вчених, оскільки на деяких з них може існувати життя.

Юпітер настільки величезний, що при бажанні він може вмістити всі планети Сонячної системи разом узяті. Його тяжіння неймовірно величезна, тому Юпітер притягує всю радіацію з космосу. Земля була б вже давно атакована метеоритами, якби сильне гравітаційне поле Юпітера притягувало до себе блукаючі астероїди. Цікаво, що при таких гігантських розмірах Юпітер обертається з величезною швидкістю. Якщо на Землі день триває 24 години, то на Юпітері він дорівнює всього лише 10 годинам.

На поверхні планет-гігантів – гази, які, наближаючись до центру планети, переходять в рідкий стан. Між іншим саме таке явище і дозволяє нам говорити про те, що у планет-гігантів немає поверхні, тобто про стан, коли немає явного переходу від газоподібного до твердого або рідкого стану.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олександра

    дякую за корисні коментарі❤️

    Відповіcти
  2. Олександра

    І за дуже корисну інформацію ♥️

    Відповіcти
  3. Анна

    дякую за інформацію!!!!

    Відповіcти
  4. Вуди Вудпекер

    ПАСИБІ ВЕЛИКЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Відповіcти
  5. Дмитро

    Дякую вам велике, за допомого вам я зможу виконати завдання з ЯДС

    Відповіcти