Цікаві факти про планети гіганти

Цікаві факти про планети гіганти ви можете дізнатися в цій статті.

Планети-гіганти — чотири планети Сонячної системи: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун; розташовані за межами кільця малих планет.

Планети гіганти: цікаві факти

За будовою планети-гіганти газоподібні, в їх складі багато водню і гелію, вони розріджені і їх відрізняють великі розміри. Єдиний виняток з чотирьох вищезазначених планет становить Плутон, оскільки хімічні елементи його оболонки близькі до планет земної групи. Але серед головної відмінності цих планет, звичайно, розмір — навіть самий маленький Уран в п’ятнадцять разів більше Землі.

У кожної планети-гіганта в центрі є своє тверде ядро. За мірками самих планет-гігантів ядро ​​це абсолютно невелике, однак якщо порівнювати ці ядра з ядрами планет земної групи, то будь-яке з них набагато більше ядер земних планет.

Кожен пам’ятає, що Сатурн знаменитий своїми кільцями, але далеко не всі знають про наявність таких же кілець і у інших чотирьох планет, вони мають трохи інший хімічний склад і менш помітні, тим не менш, при спостереженні за гігантами за допомогою астрономічної техніки можна їх побачити .

Планети гіганти мають велику кількість супутників. У Юпітера налічується 67 супутників, у Сатурна 62 супутника, у Урана 27, а у Нептуна лише 14 супутників. Для порівняння у Землі є лише один супутник — це всім відомий Місяць. Супутники гігантських планет становлять особливий інтерес для вчених, оскільки на деяких з них може існувати життя.

Юпітер настільки величезний, що при бажанні він може вмістити всі планети Сонячної системи разом узяті. Його тяжіння неймовірно величезна, тому Юпітер притягує всю радіацію з космосу. Земля була б вже давно атакована метеоритами, якби сильне гравітаційне поле Юпітера притягувало до себе блукаючі астероїди. Цікаво, що при таких гігантських розмірах Юпітер обертається з величезною швидкістю. Якщо на Землі день триває 24 години, то на Юпітері він дорівнює всього лише 10 годинам.

На поверхні планет-гігантів — гази, які, наближаючись до центру планети, переходять в рідкий стан. Між іншим саме таке явище і дозволяє нам говорити про те, що у планет-гігантів немає поверхні, тобто про стан, коли немає явного переходу від газоподібного до твердого або рідкого стану.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *