Цікаві факти про шампунь

волосся цікаві факти Цікаві наукові факти

Цікаві факти про шампунь

1. Перший шампунь створений в 1881 році, а перша його маркетингова кампанія звучала, як «мило для загального застосування». Продавці радили використовувати шампунь не тільки для особистої гігієни, а й для миття туалету, кухні, пральні, говорили, що він підходить для дітей, собак, коней, і навіть для чищення натуральних і вставних зубів.

2. У 1908 році найпопулярніша газета Нью-Йорка почала вести колонку «Як користуватися шампунем для волосся». Тому що переважна більшість людей просто гадки не мало, як мити голову шампунем.

3. Основним новаторським підходом газетної колонки була порада мити голову кожні два тижні, замість загальноприйнятого тоді одного разу на шість тижнів.

4. Вченим знадобилося 40 років, щоб пояснити механізм ефекту Кея – ось тієї цівки шампуню, яка починає через пару секунд бити знизу вгору, коли ви тоненькою цівкою наливаєте шампунь в руку.

5. Всі шампуні містять силікон – він вкрай необхідний волоссю для захисту, оскільки інші складові шампуню змивають природне водонепроникне покриття волосся, що виробляється волосяними цибулинами.

6. Шампуні однієї і тієї ж марки, але виробляються для різних ринків, дещо відрізняються формулою. Це обумовлено різним хімічним складом води, характерної для конкретної країни. У країнах з жорсткою (високомінералізованої) природною водою в шампуні додаються полімери для підвищеного піноутворення. Інакше мінеральні речовини в воді просто не дадуть шампуню спіниться.

7. Дитячі шампуні всього лише містять менше зволожуючих агентів, а також полімерів, тому що дитячі залози виробляють набагато менше секрету, ніж дорослі. Ось чому дитяче волосся довше залишаються чистим.

8. НАСА дає астронавтам шампунь, який не потребує змивання, який наноситься та витирається рушником. Але ці шампуні були створені спеціально в лабораторії НАСА. Спочатку їх розробили для лікарень, де лежать люди, нездатні приймати душ.

9. Для допомоги медсестрам і доглядальницям японські вчені в 2011 році створили робота для миття голови хворим. Робот оснащений 8 чарівними пальцями для найбільш природного миття голови.

10. Звичайний шампунь допоміг визначити нові види вовняних мамонтів – вчені просто помили шерсть з музеїв шампунем, що видалило наносні бактерії і дозволило виділити чисту ДНК викопних тварин.

Оцініть статтю
Додати коментар