Цікаві факти про слона

Слон — найбільший в світі сухопутний ссавець. Цікаві факти про слонів (африканських, індійських), їх життя зібрані в цій статті.  Ви дізнаєтеся яка тривалість життя слонів, скільки їсть слон, як спить слон та скільки виношує дитину…

Цікаві факти про слона

Слони живуть стадами, де головною є найстарша слониха. Іншими словами, панує матріархат.

Слони не залишають один одного в біді, вони не залишать малюка, який втратив матір.

З масою трохи більше ніж 5 кг, мізки слона більше, ніж у будь-якої іншої наземної тварини. Їм властиво велика різноманітність емоцій і почуттів, включаючи горе, альтруїзм, грайливість, співчуття і самосвідомість. Вони чують музику і навіть можуть використовувати музичні інструменти, а також малювати.

При зустрічі слони вітаються — потиснувши хоботи)))

слон цікава інформація

Слони плавають добре, але не можуть стрибати, або бігти галопом. У них дійсно є тільки два варіанти ходи: прогулянка і більш швидка хода, яка подібна бігу.

Розміри слонів

Найбільший офіційно «зареєстрований» слон мав вагу 12000 кг.

Вага африканського слона може досягати 7,5 тонн. А висота в плечах — 4 м. Індійські слони на третину легші та досягають у висоту не більше 3 м.

Що їсть слон?

Через гігантські розміри слони довго шукають їжу. Дорослий слон може з’їсти 200 кілограмів трави, пагонів чагарників та листя за день.

П’ють слони від 100 до 300 літрів на добу, залежно від температури навколо. І це тоді коли хобот цього велетня вміщує всього 7,5-8 літрів рідини.

Через великий апетит зуби слона дуже швидко зношуються і змінюються не 2 рази як у людей, а 6 або 7 разів.

Як спить слон? 

Слони сплять стоячи, зібравшись разом у щільну групу; тільки слоненята лягають спати на землю.

Тривалість життя слонів

Живуть слони близько 70-80 років, а народжувати потомство можуть до 50 років. Найстарший зареєстрований слон прожив — 82 роки.

слон вікВагітність слонів

Вагітність триває 22 місяці, а новонароджений малюк важить близько 60-100 кг.  Дитинчата слонів народжуються сліпими, тому вони тримаються хоботом за хвіст мами.  За день новонароджений випиває 11 л молока. Перші півроку свого життя малеча не вміє користуватися хоботом та часто перечіплюється через нього. Стадо піклується про слоненя протягом 10-15 років.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *