Цікаві факти про вчених натуралістів

Цікаві наукові факти

Цікаві факти про вчених натуралістів

Антоні ван Левенгук (1632-1723) – голландський натураліст, основоположник наукової мікроскопії. Він перший помітив, як кров рухається в найдрібніших кровоносних судинах – капілярах. У 1673 році Левенгук першим з людей побачив мікробів і клітини. Довгі, довгі години він розглядав у мікроскоп все, що потрапляло на очі: шматочок м’яса, краплю дощової води, хвостик пуголовка, сіруватий наліт зі своїх зубів. Яке ж було його здивування, коли в зубному нальоті, в краплі води і багатьох інших рідинах він побачив безліч живих істот. Вони мали вигляд і паличок, і спіралей, і кульок.

Роберт Гук(1635-1703) Роберт Гук — англійський природодослідник, відомий за свій закон пружності (закон Гука). Також його часто згадують як «батька мікроскопії» — саме Гук увів термін клітина для найменшої живої частинки. Він збудував один із перших телескопів, спостерігав за обертаннями Марса та Юпітера. Він був першим, хто припустив, що тіла розширюються при нагріванні і що повітря складається із дрібних частинок, які розділені порівняно великими відстанями.

Ісаак Ньютон (1643-1727) — англійський учений, творець класичної фізики. Ньютон сформулював закони руху, відомі як закони Ньютона й закон всесвітнього тяжіння, які стали основою наукового світогляду впродовж трьох наступних століть і мали великий впив не тільки на фізику, а й на філософію.

Ньютон побудував перший телескоп-рефрактор і розвинув теорію кольору на основі спостережень розщеплення білого світла в спектр в оптичній призмі.

Джозеф Прістлі(1733-1803) — британський натураліст,  відкрив кисень і вуглекислий газ.

Прістлі по праву можна вважати одним з основоположників сучасної хімії. Його основні хімічні дослідження були присвячені вивченню газів. У 1771 Прістлі відкрив фотосинтез, виявивши, що повітря, зіпсоване горінням або диханням, знову стає придатним для дихання під дією зелених частин рослин. У 1778 р. він довів, що при фотосинтезі рослини поглинають вуглекислий газ і виробляють кисень. Прістлі вперше отримав хлороводень і аміак. Разом з іншими вченими він сприяв утвердженню уявлень про складний склад повітря. Прістлі належить честь відкриття у 1774 році кисню. Крім хімії, його дослідження відносяться також і до оптики. Роботи Прістлі отримали широку популярність у наукових колах.

Оцініть статтю
Додати коментар