Цікаві історичні факти

Цікаві історичні факти

1.Мексиканський генерал Лопес де Санта-Анна, ставав, до речі, 11 раз президентом Мексики, з великими почестями поховав власну ногу, яку ампутували через поранення.

2. У XIX столітті в США і Великобританії був популярний заспокійливий сироп місіс Уинслоу для дітей, який вважався незамінним помічником для мам і нянь. Він допомагав при будь-якого болю, тому що в його склад входили морфін і нашатирний спирт. Звичайно, яка дитина не заспокоїться, якщо їй дати такий сироп.

3. У 1950-х роках тютюнові компанії рекламували сигарети як продукцію, корисну для здоров’я.

4. У Середньовіччі близько 600 тисяч осіб стали жертвами звинувачень в чаклунстві. Такі звинувачення було дуже важко довести або спростувати в ті часи.

5. Знову ж в Середньовіччі засуджені в злочині піддавалися ордалиям ( «Божий суд», або випробування водою і вогнем). В одному з варіантів випробування засуджений повинен був опустити руку в киплячу воду — якщо рука залишалася необпаленою, це означало, що Бог його захистив, і людину відпускали.

6. Відомий римський імператор Калігула так сильно любив свого коня Інцитат, що зробив його спочатку громадянином Риму, потім і сенатором.

7. У США в 1917 році Маргарет Сенгер була заарештована і відправлена ​​до в’язниці за відкриття першої в світі клініки з регулювання народжуваності.

8. До речі, про контрацепцію. У Канаді в XVI столітті люди пили настоянки в якості протизаплідних заходів. Одним з інгредієнтів таких зілля були тестікули бобра.

9. У США в колоніальний період жінкам не давали ніяких знеболюючих під час пологів. Тому що вважалося, що біль при народженні — це покарання за гріх першої жінки Єви.

10. Папа римський Григорій IX вірив, що кішки — це породження диявола, і їх винищували. В результаті чисельність щурів настільки зросла, що спалахнула чума, яка погубила 100 мільйонів чоловік.

11. У XIII столітті близько 30 тисяч дітей і підлітків брали участь у так званому Хрестовому поході дітей, тому що люди вірили, що беззбройних дітей Бог захистить. Більшість з них загинули в дорозі, інші потрапили в рабство.

12. У Стародавньому Єгипті слуг фараонів обмазували медом, щоб мухи не турбували самих правителів.

13. Компанія Nintendo була заснована в 1889 році. Вона випускала гральні карти, які малювали вручну.

14. У XIX столітті зубні протези робили з зубів загиблих солдат.

15. У Франції під час виходу на екрани першого фільму «Зоряні війни» все ще страчували людей на гільйотині. Саме в 1977 році відбулася остання страта через відсікання голови гільйотиною.

16. Первісні мешканці Британії використовували черепи в якості чашок.

17. У XIX столітті багато людей боялися бути похованими заживо. Аж до 1934 року деякі компанії виробляли спеціальні безпечні труни, обладнані засобами для порятунку. Наприклад, до покійного в труні прив’язували мотузку, з’єднану з дзвоном на поверхні.

18. У період з 1909 по 1970 роки австралійський уряд забирав рідних дітей з сімей аборигенів і поміщав в прийомні. Дітей змушували забувати про своє походження.

19. Дика флора і фауна Саудівської Аравії унікальна. Однак деяких представників тваринного світу в країну привозять. Наприклад, всіх верблюдів Саудівська Аравія отримує з Австралії.

20. Колумбієць Педро Лопес входить в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш жорстокий маніяк. Він був визнаний винним у вбивстві 110 дівчаток в 1983 році. Також відомий Монстр Анд, він зізнався у вбивстві в цілому 300 осіб. Був засуджений на 20 років, переведений до психіатричної лікарні, так як був визнаний неосудним, і відпущений на свободу в 1998 році за хорошу поведінку і співпрацю з поліцією. На даний момент його місцезнаходження невідоме.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *