Як відновити втрачений паспорт

Паспорт — основний документ людини , яким кожен повинен особливо дбайливо розпоряджатися , оскільки за умисне пошкодження паспорта чи недбале його зберігання , що призвело втрату, статтею 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів. Розмір штрафу за втрату паспорта або його пошкодження становить близько 50 гривень (можливо трохи більше).
Але іноді в житті трапляються неприємні ситуації , наприклад , ви їхали в транспорті і у вас витягли документи , або вкрали барсетку , а там були і права , і паспорт , а тепер все необхідно відновлювати.

Що робити коли у вас вкрали (загубили) паспорт громадянина України ?

Відновлення вкраденого паспорта справа непроста і тривала, але від цього завдання позбавиться ще нікому не вдавалося.

Куди звертатися якщо вкрали паспорт ?

— У випадку крадіжки паспорта зверніться в міліцію і подайте заяву про викрадення . Це потрібно для того , щоб у разі , якщо за вашим вкраденим паспорту були здійснені махінації (наприклад , узятий кредит на вкрадений паспорт або оформлена купівля- продаж) , можна було довести той факт , що ви до цього не мали ніякого відношення , і визнати ці угоди через суд недійсними.

— У разі втрати паспорта потрібно відразу ж звертатися до паспортного відділу за місцем реєстрації із заявою про його втрату .
— При втраті паспорта доведеться подати оголошення в будь-яку з всеукраїнських газет («Урядовий кур’єр» або «Голос України » ) про визнання загубленого паспорта недійсним .

Документи, необхідні для відновлення паспорта :

— Заяву про втрату або викрадення паспорта, в якому вказується місце , час і обставини втрати або викрадення, складене за певним зразком ;
— Дві (або три — у разі одержання втраченого паспорта в іншому підрозділі служби ) фотокартки розміром 3,5 х4 , 5 сантиметра ;
— Свідоцтва про народження, про шлюб ( розірвання шлюбу ) — за наявності ;
— Довідка з ЖЕКу про реєстрацію ( прописку) ;
— Квитанція про сплату державного мита ( 17 грн.) , або документ про звільнення від сплати
— Копія постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням до РВВС про крадіжку паспорта

Новий паспорт вам видадуть протягом місяця. При проведенні додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта , термін може бути продовжений , але не більше ніж на один місяць. Поки ви чекаєте свій новий паспорт, вам в паспортному столі видадуть тимчасове посвідчення особи, яким ви можете користуватися протягом місяця.

Навіщо потрібно йти в міліцію і писати заяву про крадіжку паспорта ?

На багатьох форумах люди пишуть, що можна збрехати про справжню причину втрати паспорта, щоб не йти в міліцію , а відразу відправиться до паспортиста . Але такі вчинки чреваті дуже неприємними наслідками.
Просто зараз з’явилося дуже багато аферистів , які з чужими паспортами не тільки отримують кредити в банках , але й продають квартири , в яких живуть власники , відкривають фіктивні фірми , займаються іншою незаконною діяльністю . У вас вкрали паспорт , ви його відновили , а до вас починають надзвонювати кредитори , з вимогою повернути борги, і потім довести вашу невинність не так просто. Так що краще своєчасно повідомити в міліцію про крадіжку паспорта громадянина України . У РВВС вам видадуть довідку про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням про крадіжку паспорта.

Тепер ви знаєте як відновити втрачений паспорт, куди потрібно звертатися, розмір штрафу за втрату паспорту, та необхідні документи для його відновлення.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Документи
Коментарі:
  1. 7 месяцев ago
  2. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *